TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Nagroda Siemensa dla naukowca z W4

Dr hab. Krzysztof Brzostowski, prof. uczelni z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji otrzymał nagrodę promocyjną w XXVI Konkursie o Nagrodę Siemensa. Jury doceniło jego pracę habilitacyjną dotyczącą algorytmów przetwarzania sygnałów w fuzji danych strumieniowych. 

Prof Krzysztof Brzostowski - zdjęcieProf. Krzysztof Brzostowski ukończył studia magisterskie na Wydziale Elektroniki PWr w 2003 r. W 2009 r. obronił doktorat na Wydziale Informatyki i Zarządzania, a w 2021 r. uzyskał stopień doktora habilitowanego. To właśnie za pracę habilitacyjną pt. „Cykl publikacji powiązanych tematycznie dotyczących algorytmów przetwarzania sygnałów w fuzji danych strumieniowych” otrzymał nagrodę w konkursie Siemensa.

Zainteresowania naukowe profesora związane są z metodami nieliniowego przetwarzania sygnałów, czasowo-częstotliwościowymi metodami reprezentacji sygnałów, technikami i modelami rzadkimi oraz fuzją strumieni danych. Z kolei główne zastosowania prac badawczych prof. Krzysztofa Brzostowskiego dotyczą systemów przetwarzania sygnałów i obrazów medycznych oraz technik nawigacji inercyjnej.

Jest stałym recenzentem czasopism naukowych takich jak IEEE Transactions on Instrumentation and Measurement, Biomedical Signal Processing and Control, ISA Transactions, IEEE Access.

Krzysztof Brzostowski jest autorem wydanej przez Oficynę PWr monografii „Zastosowanie przetwarzania sygnałów w fuzji danych strumieniowych”, która została wyróżniona na 14. Targach Książki Akademickiej i Naukowej Academia.

W Konkursie o Nagrodę Siemensa organizowanym przez Politechnikę Warszawską nagrody przyznawane są w trzech kategoriach:

    • Nagroda Badawcza Siemensa za szczególnie wartościowe wyniki badań naukowych, dające się zastosować w praktyce, w wysokości 40 tys. zł.
    • Nagroda Promocyjna Siemensa za wybitne prace doktorskie lub habilitacyjne w wysokości 30 tys. zł, z tym, że w danym roku może być ona podzielona pomiędzy dwie równorzędne nagrody.
    • Nagroda Badawcza, mogą być zgłaszane zarówno osoby indywidualne, jak i zespoły legitymujące się osiągnięciami badawczymi.

Link do Newslettera

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję