TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Potrzebujesz wsparcia finansowego? Myślisz o sprowadzeniu rodziny w bezpieczne miejsce? Może po prostu chcesz porozmawiać, bo czujesz, że sytuacja Cię przerasta? Sprawdź, jaką pomoc możesz otrzymać na naszej uczelni.
Jeśli chcesz u nas studiować, sprawdź naszą ofertę. W razie dodatkowych pytań możesz zadzwonić do Biura Rekrutacji Studentów Zagranicznych pod numer + 48 71 320 31 70 lub napisać na admission@pwr.edu.pl.
Jeżeli potrzebujesz pomocy, to jak najszybciej skontaktuj się z nami. Napisz konkretnie, czego potrzebujesz teraz najpilniej i zostaw swój numer telefonu. Dzięki temu szybciej będziemy mogli się z Tobą skontaktować i zaoferować konkretne rozwiązania.
W Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów można starać się o zapomogę. Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem karolina.monca@pwr.edu.pl lub telefonem (71) 320 44 87.
W związku z wojną toczącą się za naszą wschodnią granicą chcemy pomóc Ci w kontynuowaniu lub rozpoczęciu nauki na PWr czy przeniesieniu się na uczelnię. Przygotowaliśmy dla Ciebie konkretne rozwiązania dotyczące organizacji studiów.
Zapewniamy elastyczne podejście do procesu kształcenia, czyli:
W razie wątpliwości skontaktuj się z dziekanem lub prodziekanem ds. studenckich na swoim wydziale lub za pośrednictwem adresu studentsupport@pwr.edu.pl.
Jeżeli chcesz się przenieść na naszą uczelnię w ramach prowadzonych przez Politechnikę Wrocławską kierunków studiów, ułatwimy Ci ten proces.
Pamiętaj, że posiadając status uchodźcy masz prawo podjęcia studiów na zasadach obowiązujących obywateli Polski. W sprawie transferu prosimy o kontakt mailowy studentsupport@pwr.edu.pl lub telefoniczny: 71 320 38 96.
Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja w Ukrainie jest dla Was źródłem ogromnego stresu. Dlatego przypominamy o dostępnej dla wszystkich z Was pomocy psychologicznej, także w języku angielskim.
Psycholodzy i psychoterapeuci z naszej poradni gotowi są udzielić Wam kompleksowego wsparcia – zarówno w formie stacjonarnej, jak i online.
Więcej o pomocy psychologicznej na PWr »
Stały dyżur psychologiczny online
Specjaliści Akademickiej Poradni Psychologicznej przy Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie pełnią bezpłatne dyżury online. Możliwa jest konsultacja w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim. Zapisy: pomoc-ukrainie@aps.edu.pl
Jeżeli źle się poczujesz i będziesz potrzebował pomocy medycznej, napisz na: studentsupport@pwr.edu.pl
Nasz zespół udzieli Ci informacji na temat tego gdzie i jak możesz umówić się na wizytę do lekarza. Możesz też bezpośrednio skontaktować się z jedną z przychodni we Wrocławiu. Lista przykładowych placówek znajduje się tutaj.
Możesz podjąć studia w trybie eksternistycznym lub uczyć się zdalnie, w miarę możliwości, jakie będzie miał wydział. W tej sprawie kontaktuj się bezpośrednio ze swoim prodziekanem ds. studenckich (lista adresów dostępna w zakładce Pomoc na uczelni).
Każda tego typu prośba jest przez nas rozpatrywana i traktowana indywidualnie. Prosimy o kontakt pod adresem studentsupport@pwr.edu.pl.
Uwaga - należy pamiętać, że według przepisów obecnie obowiązujących na Ukrainie mężczyźni w przedziale 18-60 lat są w wieku poborowym - w tym przypadku nie mamy możliwości pomocy.
Jak to wygląda w praktyce, można zobaczyć tutaj. Wnioski w tej sprawie należy składać do dziekanatu swojego wydziału (dane kontaktowe w zakładce Pomoc na uczelni).
W razie wątpliwości piszcie do prodziekana ds. studenckich na swoim wydziale (ich dane również w zakładce Pomoc na uczelni).
Tak, w Dziale Pomocy Socjalnej dla Studentów i Doktorantów można starać się o zapomogę. Szczegółowe informacje można otrzymać pod adresem karolina.monca@pwr.edu.pl lub telefonem (71) 320 44 87.
Wejdź na stronę uczelni i wypełnij odpowiedni wniosek oraz oświadczenie. Dokumenty złóż w Dziale Rekrutacji (budynek C-13, wyb. Wyspiańskiego 23-25, I piętro, pok.1.14).
Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości skontaktuj się z nami pod adresem studentsupport@pwr.edu.pl i poinformuj o kierunku studiów i wydziale, na który chcesz się przenieść.
Prosimy kontaktować się bezpośrednio ze swoim prodziekanem ds. studenckim lub pisać na studentsupport@pwr.edu.pl.
Prosimy o niezwłoczny kontakt pod adresem stop.dyskryminacji@pwr.edu.pl. Dodatkowe informacje o pomocy w tej kwestii można znaleźć na rowna.pwr.edu.pl.
Jeśli znasz języki wschodniosłowiańskie, jesteś studentem, nauczycielem lub wykładowcą i chcesz wesprzeć edukacyjnie młodych ludzi przybywających z Ukrainy, to zachęcamy do wypełnienia formularza dostępnego na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki. Za jego pośrednictwem można zaoferować pomoc edukacyjną dla dzieci i młodzieży z Ukrainy oraz określić rodzaj wsparcia.
Polecamy także korzystanie ze specjalnej aplikacji, przygotowanej przez naszych studentów. W „EmergencyEdu” znajdziecie m.in. alarmowe numery telefonów, adresy szpitali, komisariatów policji i konsulatów we Wrocławiu oraz porady, co zrobić w wypadku zgubienia dokumentów czy kradzieży.
Została przygotowana w pięciu wersjach językowych – polskiej, angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i ukraińskiej. Aplikację pobierzesz tutaj.
Wszystkich obywateli Ukrainy, którzy są zainteresowani podjęciem pracy na Politechnice Wrocławskiej, zapraszamy na portal z ofertami pracy na naszej uczelni.
Dodatkowych informacji udziela Emilia Białas, (tel. +48 71 320 46 70 lub +48 71 320 20 36, pokój 242, budynek A-1).
Aktualne oferty pracy, także dla osób z Ukrainy, można też znaleźć na stronie Biura Karier Politechniki Wrocławskiej.
Правова інформація для громадян України, які бажають в'їзду та перебування в Польщі
Izba Adwokacka we Wrocławiu oferuje darmową pomoc prawną obywatelom Ukrainy.
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »