TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Chcę pomóc

Chcę pomóc, zdjęcie poglądowe

Możesz to zrobić w różny sposób – zasilając przelewem zbiórkę, włączając się w wolontariat, dołączając do grupy na Facebooku, gdzie będą pojawiać się informacje o bieżących potrzebach.

Sprawdź sam i wybierz najdogodniejszą dla Ciebie formę pomocy – za każdą z góry dziękujemy!

Grafika akcji Dach nad Głową

Od pół roku we Wrocławiu działa międzyśrodowiskowy projekt „Dach nad Głową”. Jej celem jest pomoc ukraińskim rodzinom w samodzielnym życiu. W każdej chwili można przyłączyć się do akcji i zadeklarować regularną wpłatę na rzecz uchodźców wojennych.

Inicjatywa „Dach nad Głową”  to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Wrocławskiego, Caritasu diecezji grekokatolickiej oraz fundacji PTACh. 

Od lutego 2022 r. granicę Polski przekroczyły setki tysięcy uchodźców, z których wielu trafiło do Wrocławia i na Dolny Śląsk. Niektórzy powrócili do swoich domów, część nie ma gdzie wrócić. Dlatego w połowie ubiegłego roku zainicjowany został projekt „Dach nad głową”, który pomaga tym, którzy chcą rozpocząć nowe życie na Dolnym Śląsku, ale nie są w stanie pokryć kosztów wynajmu mieszkania.

Pomoc ma charakter czasowy. Opuszczenie miejsc zbiorowego zakwaterowania to pierwszy krok do rozpoczęcia nowego życia - podjęcia pracy i usamodzielnienia się, także w sferze finansowej. Dotychczas pomoc otrzymało siedem rodzin.

Akcja otwarta jest dla wszystkich niezależnie od wyznawanych przekonań religijnych i poglądów politycznych. W tej chwili systematycznymi wpłatami projekt wspiera 65 osób.

Dołączyć do akcji można na dwa sposoby:

Więcej informacji o projekcie „Dach nad głową”.

Na uczelni zostało uruchomione specjalne konto bankowe na rzecz potrzebujących z Ukrainy. Wpłacone tam środki zostaną przeznaczone na pomoc ukraińskim studentom, doktorantom i pracownikom PWr oraz ich rodzinom, a także uchodźcom, których uczelnia objęła swoją opieką.

Numer konta bankowego 37 1090 2402 0000 0001 5007 5516.

W tytule przelewu należy dodać dopisek: „Pomoc dla Ukrainy”.

Jak czytać ukraińską cyrylicę? - słowniczek przydatnych zwrotów i słów przygotowany przez profil Językowe kontrowersje.

Słownik fraz polsko-ukraińsko-rosyjsko-angielskich przygotowany przez profil Językowe kontrowersje.

Polsko-ukraińskie słowniki online: lingea.pl, glosbe.com.pl.

Politechnika Wrocławska © 2025

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję