TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.
Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.
Nasz bulwar zapewnia dostęp do Odry społeczności uczelni, ale jest także otwarty dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i turystów.
Brzeg został zagospodarowany tak, by umożliwić łatwe cumowanie małych jednostek. Na bulwarze znajdują się utwardzone ścieżki, pomosty, ławki, stojaki na rowery, dwa boiska do siatkówki plażowej i plaża. Działa też plac dla wioślarzy, wraz ze znajdującymi się tuż obok betonowymi schodami z zamontowanym trapem i platformą dla osób niepełnosprawnych. Autorem projektu modernizacji bulwaru jest dr inż. arch. Andrzej Poniewierka.
Na terenie bulwaru działa też pizzeria Sapori Italiani.
Oficjalne otwarcie bulwaru nastąpiło w maju 2016 r. podczas międzynarodowych regat wioślarskich Odra River Cup. W 2018 r. patronem bulwaru został pierwszy rektor Politechniki i Uniwersytetu Wrocławskiego – prof. Stanisław Kulczyński.
Uwaga, na terenie bulwaru obowiązuje zakaz spożywania alkoholu (poza wyznaczonym miejscem) oraz rozpalania grillów.
Bulwar Politechniki Wrocławskiej czynny jest w godzinach 8-22.
Rodzinny piknik dla społeczności Politechniki Wrocławskiej, połączony z regatami wioślarskimi, ponownie na naszym bulwarze. Zapraszamy wszystkich w sobotę, 8 czerwca, w godz. 10-16. Wstęp wolny.
Piknik Odra River Cup 2024 przygotowany będzie przez studentów z kół naukowych Politechniki Wrocławskiej oraz zaproszonych gości. Na bulwarze stanie miasteczko, w którym młodzi odkrywcy będą mogli przeprowadzać doświadczenia i poeksperymentować. Temat przewodni festynu to kosmiczna przygoda.
W sumie na bulwarze pojawią reprezentanci ośmiu kół naukowych, które na swoich stoiskach przygotowały różne atrakcje. KN Biotop przygotowało pokaz grzybów oraz robienie bubble tea metodą kolorowej enkapsulacji. Geoscience Research Group zaprasza do udziału w kosmicznym bingo, a Koło Naukowe Energy Loop PWr wyjawi sekrety filtracji wody w kosmosie, sposoby oczyszczania strefy pozaziemskiej z kosmicznych odpadków pokaże, jak wystrzelić swoją rakietę.
PWr in Space zamieni swoje stanowisko w platformę startową dla rakietek na wodę, natomiast Koło Naukowe Pojazdów Niekonwencjonalnych Off-Road zaprasza do jazdy zdalnie sterowanym padem do konsoli robot.
Na stoisku Koła Naukowego Fizyki Nabla będą czekały do ułożenia makiety Układu Słonecznego, z kolei u PWr Aerospace najmłodsi będą mieli okazję wykonać rakiety kosmiczne ze słomek.
Koło Ortopedyczne PWr i Koło Kardiologiczne z Wydziału Medycznego zorganizują na bulwarze KOR, czyli Kosmiczny Oddział Ratunkowy. W programie: nauka bandażowania, robienia opatrunków i zastrzyki na sucho.
Ponadto PWR Racing Team oraz Akademicki Klub Lotniczy PWr wystawią symulatory bolidów i samolotów, a Ósemka PWr wioślarskie ergometry.
Na wszystkich odwiedzających czekać będzie strefa gastronomiczna, a także bezpłatny tor skimboardowy, dmuchańce, zajęcia sportowe, pokazy psów ratowniczych i wiele innych atrakcji.
W programie wydarzenia nie zabraknie tradycyjnego wyścigu ósemek wioślarskich pomiędzy PWr a UWr (ścigać się będą zarówno mężczyźni, jak i kobiety) o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. Zaplanowano także bieg osad mieszanych – rywalizować będą drużyny PWr, UWr i UPWr.
Bieg o Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej zostanie rozegrany po raz 24. Tradycyjnie zmierzą się w nim załogi Uniwersytetu Wrocławskiego i Politechniki Wrocławskiej. Obecnie bilans tej rywalizacji to 21 do 2 na korzyść wioślarzy PWr.
Dodatkowo zapraszamy do udziału w wyścigach smoczych łodzi. Zgłaszać się mogą zespoły wydziałowe i innych jednostek naszej uczelni, a drużyny mogą się składać zarówno z pracowników, jak i studentów. W skład ekipy wchodzi 10 osób plus bębniarz.
10.00 - rozpoczęcie pikniku rekreacyjnego na Bulwarze PWr z udziałem uczelnianych kół naukowych
11.00 - 16.00 - zabawy, konkursy i pokazy na Bulwarze PWr, w tym:
10.30-12 - biegi eliminacyjne smoczych łodzi
12.30 - bieg eliminacyjny ósemek wioślarskich
13.00 - bieg ósemek w składach mieszanych (UWr, PWr, UPWr)
13.15-14 - finały smoczych łodzi
14.30 - wyścig PWr kontra UWr kobiet o Puchar Rektora PWr
14.50 - wyścig PWr kontra UWr mężczyzn o Puchar Rektora PWr
15.30 - dekoracje zwycięskich drużyn
16.00 - zakończenie imprezy
W trakcie pikniku będziemy zbierać pieniądze na leczenie Diany, 3-letniej córki naszych absolwentów, która ma zdiagnozowaną rzadką chorobę genetyczną – zespół Retta. Można zatrzymać przebieg tej choroby poprzez codzienne podawanie leku dostępnego w USA, dwuletnia terapia kosztuje ponad 4 miliony złotych.
Zapraszamy wszystkich do wsparcia zbiórki. Pomagać można już teraz poprzez Fundację Siepomaga.
Tego dnia Polinka będzie czynna od 9 do 17 i bezpłatna dla wszystkich.
Piknik i regaty wspólnie organizują: Fundacja Manus, Ósemka PWr, Akademickie Radio Luz, Biuro Konferencji i Wydarzeń PWr oraz Dział Informacji i Promocji.
Regulamin techniczny zawodów » Regulamin rywalizacji smoczych łodzi »Regulamin rywalizacji ósemek »Harmonogram eliminacji smoczych łodzi »
Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »