TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe: Podwójne życie odzyskanych miast

Data: 17.04.2024
Miejsce wydarzenia: Centrum Kongresowe PWr, bud. D-20
Godzina: 13:15
Organizator: Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe
Kontakt: renata.krzyzynska@pwr.edu.pl isn@pwr.edu.pl

O powstawianiu nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych opowie dr Karolina Ćwiek-Rogalska z Instytutu Slawistyki PAN. Będzie ona kolejną prelegentką Interdyscyplinarnego Seminarium Naukowego na PWr. Badaczka 17 kwietnia wygłosi wykład pt. „Miastowtóry - podwójne życie odzyskanych miast”.

Karolina Ćwiek-RoglaskaZapraszamy do Centrum Kongresowego (bud. D-20, ul. Janiszewskiego 8), początek o godz. 13.15. Wstęp na prelekcję jest darmowy, obowiązują jednak wcześniejsze zapisy.


ZAPISY

Dr Karolina Ćwiek-Rogalska jest antropolożką kulturową i bohemistką. Zajmuje się antropologią rzeczy i krajobrazu, prowadzi badania terenowe w Polsce i w Czechach. Interesują ją procesy powstawania nowych kultur na terenach post-przesiedleniowych, czyli takich, z których wysiedlono dotychczasowych mieszkańców, a w ich miejsce przybyli nowi.

Przykładami, które bada, są Pomorze Środkowe oraz zachodnie i północne Czechy. Kierowniczka ERC StG "SpectralRecycling", laureatka nagrody NCN w kategorii nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce (2023) oraz nagród naukowych tygodnika "Polityka" (2022). Stypendystka Fundacji Fulbrighta, FNP, NAWA i MNiSW.

(fot. Leszek Zych/Polityka)

Współorganizatorem wydarzenia jest Academia Iuvenum PWr.

logo_seminarium.jpg

Interdyscyplinarne Seminarium Naukowe to cykl skierowany do szerokiego grona odbiorców – studentów, doktorantów, pracowników naukowych i wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy. Na Politechnice Wrocławskiej regularnie goszczą eksperci z różnych dziedzin, którzy chętnie dzielą się wynikami swoich badań.

W tym roku akademickim gościliśmy już laureata Nagrody Nobla 2023 z fizyki – prof. Ferenca Krausza, wybitnego architekta i urbanistę – prof. Keesa Christiaansea z ETH w Zurychu, światowej sławy eksperta kognitywistyki prof. Petera Gärdenforsa z Lund University, prof. Szymona Malinowskiego – przewodniczącego Komitetu ds. Kryzysu Klimatycznego PAN, a także fińskiego naukowca z Aalto University – prof. Tomiego Kauppinena.

 

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję