prof. Anthony Guiseppi-Elie - Engineering the Future of Medicine

Data: 24.11.2017

isn_elle_small.jpgPierwszy wykład w ramach Interdyscyplinarnego Studium Naukowego dotyczący zastosowania osiągnięć współczesnej bioinżynierii, wygłosił 24 listopada 2017 r. w Sali Wałbrzyskiej Wydziału Chemicznego prof. Anthony Guiseppi-Elie z Wydziału Inżynierii Biomedycznej TAMU.

Prowadzi on badania w zakresie m.in. projektowania i zastosowania bioanalitycznych mikrosystemów wykorzystywanych w medycynie.

Jest też autorem wielu publikacji naukowych (cytowanych ponad 5 tysięcy razy, indeks H: 39). Udziela się w licznych towarzystwach naukowych m.in. American Institute for Medical and Biological Engineering (AIMBE), Royal Society of Chemistry (FRSC), Institute of Electrical and Electronics Engineers (FIEEE). Profesor założył także firmę ABTECH Scientific, zajmującą się wyspecjalizowaną diagnostyką biomedyczną.