TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Zespół z W4 zwycięzcą Wrocław Smart Water Hackathon 2022

Data: 14.03.2022 Kategoria: Wydział Informatyki i Telekomunikacji

Zdjęcie ilustracyjne

Projekt związany z metodami prognozowania zapotrzebowania na wodę w mieście zwyciężył w tegorocznym Wrocław Smart Water Hackathon. Jego autorami są pracownicy Wydziału Informatyki i Telekomunikacji.

Opracowany przez Karola Gawrona, Michała Pogodę, Michała Swędrowskiego i Norberta RopiakaKatedry Sztuczej Inteligencji „Projekt hydromancja” obejmuje kwestię prognozowania zapotrzebowania na wodę. Stworzone przez nich modele przewidują wartość zużycia, ciśnienia i przepływu wody. Wszystkie trzy są używane jednocześnie, tak by móc oszacować dowolną z tych zmiennych w danym czasie tłumaczą twórcy zwycięskiego projektu, który może wspomóc optymalizację wykorzystania wody na terenie Aglomeracji Wrocławskiej.

W tegorocznej edycji hackatonu rywalizowało 29 osób. Wydarzenie odbywało się pod hasłem “Gospodarowanie wodą w mieście przy wsparciu sztucznej inteligencji – szanse, prognozy i optymalizacja”. Uczestnicy mogli przygotowywać projekty w ramach trzech wyzwań: prognozowanie zapotrzebowania na wodę w perspektywie krótko- i długoterminowej, model działań na rzecz gospodarowania wodami opadowymi we Wrocławiu lub innej, dowolnej tematyce związanej z wodą.

Sztuczna inteligencja nie zna granic w zakresie przetwarzania danych czasowych i przestrzennych mówi prof. Tomasz Kajdanowicz z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PWr, mentor i juror tegorocznej edycji konkursu. – Dzięki hackatonowi możemy zasymulować innowacje i pokazać innowacje, których nie bylibyśmy w stanie opracować w inny sposób. Czas, by sztuczna inteligencja pokazała swoją odpowiedzialność na środowisko naturalne dodaje.

Wrocław Smart Water Hackathon zorganizował Urząd Miejski Wrocławia we współpracy m.in. z MPWiK, Agencją Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, Wrocławskim Centrum Akademickim oraz Centrum Innowacji i Biznesu Politechniki Wrocławskiej. 

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję