Zebraliśmy rekordową sumę na leczenie dzieci. Dziękujemy!

Data: 04.02.2022 Kategoria: działania społeczne

Zdjęcie ilustracyjne

30. finał WOŚP już za nami. Do akcji tradycyjnie włączyła się społeczność PWr. Dzięki uczelnianym aukcjom udało się zebrać środki na leczenie i diagnostykę chorób oczu u dzieci. Jakie licytacje cieszyły się największym wzięciem?

Jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbył się pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. Wszystkie zebrane z tej okazji środki zostaną przekazane na zakup sprzętu okulistycznego, który pozwoli podwyższyć standardy diagnostyki i leczenia wzroku dzieci.

Jak co do roku do tej charytatywnej akcji włączyła się nasza uczelni. Razem z Radiem Luz zorganizowaliśmy 14 licytacji.

Największym zainteresowaniem cieszyła się możliwość rozegrania partii szachowej z rektorem PWr, prof. Arkadiuszem Wójsem. Taką przyjemność licytujący wycenił na prawie 3 tysiące złotych.

1051 zł kosztowała w tym roku szansa na poprowadzenie w Radiu Luz audycji „Audiostarter”, a 1175 zł płyta winylowa zespołu „Sneaky Jesus” wraz z autografami muzyków.

Także pozostałe politechniczne aukcje wzbudzały dużo emocji. Sam trening wioślarski na Odrze sprzedano za 910 zł, unikalną bluzę PWr w rozmiarze dziecięcym za 610 zł, a indywidualny dzień otwarty na Wydziale Mechanicznym za 570 zł.

Dodatkowo jako Politechnika Wrocławska wystawiliśmy aukcję wspólnie z innymi uczelniami w ramach licytacji Wrocławskiej Centrum Akademickiego. Była to przejażdżka symulatorem ciężarówki i autobusu, który znajduje się w laboratorium Geo-3em. Ta licytacja była tak popularna, że ostatecznie została sprzedana dwukrotnie, w obu przypadkach za 565 zł.

Łącznie zatem jako społeczność PWr uzbieraliśmy rekordowe 9,950,69. zł. A razem z dwoma aukcjami Wrocławskiego Centrum Akademickiego jest to nawet ponad 11 tys. zł.

Bardzo wszystkim dziękujemy!

Nazwa aukcji Kwota końcowa (w zł) Wystawiający