TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Trwa Kongres #ZdalnaPWr!

Od wtorku do czwartku trwa Kongres #ZdalnaPWr. To wydarzenie podsumowujące ponad rok nauczania online na Politechnice Wrocławskiej. Wezmą w nim udział studenci, doktoranci, nauczyciele akademiccy, dziekani i władze uczelni oraz przedsiębiorcy. 

Kongres zaplanowano na 8-10 czerwa 2021 r. Całość jest transmitowana na platformie Zoom codziennie po godzinie 15. Każdego dnia przewidziano kilka paneli tematycznych. Dostęp do wydarzenia będzie możliwy po zalogowaniu na adres e-mail w domenie pwr.edu.pl.

budynekzdalnapwr.jpg

– Planujemy wypracowanie rekomendacji związanych z formułą nauczania online, obejmujących także czas po pandemii. Chcemy odpowiedzieć na pytania: które z elementów dydaktyki realizowanej w tym okresie sprawdziły się lepiej, a które gorzej. Które z nich mogą, a nawet powinny, zostać z nami na dłużej – zapowiada prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia PWr, przewodnicząca rady programowej kongresu #ZdalnaPWr. 

Podczas konferencji swoje opinie na temat nauczania online przedstawią osoby będące na co dzień po dwóch stronach ekranów komputerów: studenci, doktoranci oraz dydaktycy.  

Prof. Agnieszka Bieńkowska– Zapytamy nauczycieli akademickich, jak najlepiej realizować zajęcia zdalne, z jakich narzędzi najchętniej korzystają i jakich specjalnych umiejętności wymaga od nich dydaktyka tego typu – wyjaśnia prof. Agnieszka Bieńkowska.  

Dodaje, że paneliści nie zamierzają unikać pytań trudnych. – O koszty tej trudnej i wymuszonej zmiany zapytamy psychologów, a o realizację zajęć praktycznych, staży i praktyk – przedsiębiorców, którzy współpracują z uczelnią – wyjaśnia prorektor ds. nauczania PWr.

W dyskusji z przedsiębiorcami wezmą udział członkowie Rady Uczelni, czyli Grzegorz Dzik (prezes zarządu Impel SA), Witold Ziomek (prezes MPWiK), Taras Lukaniuk (dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu), Magdalena Dziewguć (członek rady nadzorczej BNP Paribas Bank Polska, Google Cloud Poland - Country Manager). Będą oni rozmawiać m.in. o tym, czy studiowanie online zapewni, że wiedza nabyta przez przyszłych inżynierów będzie wystarczająca.

Efektem trzydniowego spotkania środowiska akademickiego PWr będzie wypracowanie kodeksu dobrych praktyk, który ma służyć zarówno studentom, jak i dydaktykom w przyszłości.

Tematyka paneli:

  • Podsumowanie roku nauczania online: Badania i zaplecze techniczne,
  • Psychologiczne aspekty nauczania zdalnego,
  • E-learning - doświadczenia po dwóch stronach ekranu,
  • On-line MASTERS (Mistrzowie nauczania zdalnego),
  • Inżynier zdalny na rynku pracy,
  • Co zostanie z nami po pandemii?

Szczegółowy program wydarzenia znajduje się na stronie kongres-zdalna.pwr.edu.pl.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję