Zbiórka dla Iwano-Frankiwska - włącz się

Data: 19.04.2022 Kategoria: aktualności ogólne, działania społeczne

Plakat promujący akcję

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii w poniedziałek 19 kwietnia zaczyna się zbiórka darów dla osób uciekających przed wojną, które schroniły się w Iwano-Frankiwsku. W tym mieście w zachodniej Ukrainie przebywają tysiące uchodźców wewnętrznych. Potrzeby są ogromne.

Transport z darami organizatorzy zbiórki wyślą do Narodowego Technicznego Uniwersytetu Nafty i Gazu w Iwano-Frankiwsku – uczelni partnerskiej PWr. Koordynatorką na miejscu jest dr Lidia Davybida, która w zeszłym roku gościła na stażu naukowym na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr. Stamtąd wolontariusze iwano-frankiwskiego regionalnego oddziału Wszechukraińskiego Towarzystwa Proswita im. Tarasa Szewczenki rozdysponują je między potrzebujących.

Dary można przynosić do Geocentrum. Wolontariusze czekają na parterze, tuż przy wejściu głównym – od 19 do 26 kwietnia, od godz. 8 do 16 (w wybrane dni dłużej – o czym będą informować w postach w wydarzeniu na Facebooku).

Co można przynosić?

Zbierane są konkretne rzeczy, o które poprosili ukraińscy wolontariusze:

• żywność dla dzieci – mleka modyfikowane, gotowe obiadki w słoiczkach itp.
  • chusteczki higieniczne oraz nawilżane,
  • podkłady higieniczne,
  • pieluchy (rozmiary od 0 do 6),
  • konserwy (mięsne, rybne),
  • warzywa w słoikach,
  • dania instant, zupki w proszkach,
  • kasza gryczana, ryż, makaron,
  • cukier,
  • herbata, kawa,
  • batony energetyczne,
  • słodycze,
  • pasty do zębów, szczoteczki,
  • żele do ciała,
  • szampony do włosów,
  • mydła.

Zgromadzone dary do Ukrainy zawiezie Fundacja Folkowisko.

Szczegóły także w wydarzeniu na Facebooku.

lucy