Wystawa „Hafty i koronki” w Klubie Seniora

Data: 19.05.2021 Kategoria: seniorzy

Klub Seniora naszej uczelni po ponad rocznej przerwie pomału zaczyna wznawiać swoją aktywność. Na początek klubowa Galeria Sztuki zaprasza na wystawę „Hafty i koronki” autorstwa Barbary Makacewicz.

klub_seniora_wystawa_koronki.jpgJak mówią wtajemniczeni, mało kto podejrzewał, że ta skromna i urocza osoba ma w sobie tak wielką siłę tworzenia czegoś, co właściwie uchodzi już za ginące piękno sztuki, kojarzonej do niedawna z tzw. „cepeliowskim folklorem” (w pozytywnym tych słów znaczeniu, w odniesieniu do rękodzieła artystycznego).

Zapraszamy by samemu przekonać się, że prace Barbary Makacewicz, obejmujące tak rozliczne gatunki, rodzaje, style czy szkoły rękodzielnicze, zaliczyć można do mini arcydzieł zdobnictwa tkanin lub strojów - niezależnie od ich historycznego albo regionalnego pochodzenia.

Wystawę w Klubie Seniora można oglądać do końca lipca.