TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wykładowcy z wyjątkowym tytułem. Finał studenckiego plebiscytu na W11

Złoty Lew, Mistrz Uśmiechu, Encyklopedia w Paluszku, Najlepszy e-prowadzący czy Kosa Roku – takich prowadzących mają studenci na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki. A wybierają ich w corocznym plebiscycie. Kto tym razem zasłużył na te wyjątkowe tytuły?

Laureaci Nagrody Dydaktyka na W11

Samorząd studencki W11 już po raz szósty przeprowadził plebiscyt „Nagroda Dydaktyka”, w którym studenci głosowali na wykładowców nominowanych w poszczególnych kategoriach.

– W ten sposób studenci mogą docenić pracę prowadzących. W poprzednich edycjach były cztery kategorie, a w tym roku dodaliśmy dodatkową, związaną ze zdalnym nauczaniem – mówią organizatorzy.

Laureaci „Nagrody Dydaktyka 2021” 

  • Dr hab. Marta Kopaczyńska – kategoria: Encyklopedia w paluszku

Dr hab. Marta Kopaczyńska– Osoba, która potrafi świetnie przekazać całą swoją wiedzę w trakcie trwania zajęć i nie tylko. Nie trzeba czytać kilogramowych książek, aby zrozumieć dany przedmiot – uważają studenci z W11.

Laureatka prowadzi na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki zajęcia dydaktyczne z Podstaw chemii ogólnej oraz Chemii organicznej, a także autorskie wykłady z Biopomiarów w nanoskali, Metod badania biomateriałów i tkanek oraz Technik obrazowania medycznego. W 2018 roku została wyróżniona w plebiscycie jako Kosa Roku.

Jej zainteresowania pozanaukowe to hodowla róż ogrodowych oraz sporty ekstremalne.

Studiuj na PWr! Rekrutacja trwa.

  • Prof. Halina Podbielska – kategoria: Kosa Roku

Prof. Halina Podbielska– Pochwała od takiego prowadzącego znaczy więcej niż tysiąc słów. Ten wykładowca jest sprawiedliwym, ale bardzo wymagającym dydaktykiem, a swoim zachowaniem motywuje do pracy – opisują organizatorzy plebiscytu.

Prof. Podbielska prowadzi ważne dla kierunku inżynieria biomedyczna przedmioty, takie jak: Anatomia, Podstawy biofotoniki, Propedeutyka nauk medycznych, Medycyna fizykalna i rehabilitacja. Samodzielnie opracowała program tych zajęć i materiały do nich. Zawsze podkreśla rolę inżynierii biomedycznej we współczesnej medycynie. Pani profesor tęskni za zajęciami „na żywo”, za studentami na sali wykładowej i za ich żywą reakcją.

Prowadząca ma swoim koncie wiele różnych nagród i wyróżnień, ale Kosę Roku przyjęła ze wzruszeniem. – Ta kosa jest chyba tępa, bo chociaż kosiła, to raczej nikt nie został ścięty – śmieje się prof. Podbielska.

  • Dr inż. Iwona Hołowacz – kategoria: Złoty Lew

dr Iwona HołowaczDydaktyk wyróżniony w tej kategorii poświęca swój prywatny czas, aby pomóc studentom znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Zawsze pochyla się nad zadaniami, nawet gdy sprawiają dużo problemów.

Dr Hołowacza na kierunku inżynieria biomedyczna prowadzi kursy z zakresu medycyny laserowej i bioinżynierii (Biomedycyna laserowa, Podstawy biofotoniki, Wybrane zagadnienia optyki biomedycznej), obrazowania materiałów biologicznych (Biopomiary w nanoskali, Materiały optoelektroniczne), konstrukcji optycznych (Projekt przejściowy - Biosensory optyczne i elektroniczne, Konstrukcje optyczne, Zaawansowane techniki optyki biomedycznej). 

– Chętnie dzielę się tym, co wiem i tym, co mnie inspiruje, lubię pracę z ludźmi, dlatego chętnie poświęcam czas studentom – mówi dr Hołowacz.

Czas wolny spędza aktywnie: biega, jeździ na rowerze i pływa. Wielokrotnie reprezentowała WPPT i PWr w różnego rodzaju biegach.

  • Dr inż. Maciej Mulak – kategoria: Mistrz Uśmiechu 

dr Maciej MulakSkomplikowane teorie, których prawie nikt nie rozumie? Ten wykładowca potrafi przekazać wiedzę z uśmiechem. Dzięki jego poczuciu humoru pamięta się niejedno trudne zadanie.

Dr Mulak prowadzi wykłady i rachunki z podstaw fizyki klasycznej i kwantowej dla studentów pierwszych lat z różnych wydziałów. Na W11 wykłada też podstawy metod matematycznych dla przyszłych inżynierów.

– Moim słuchaczom staram się przywracać wiarę w fizykę, do której często zostali zniechęceni w szkole. Próbuję zarazić ich pasją ścisłego i racjonalnego opisu rzeczywistości wokół, tak jak robią to naukowcy, szczególnie w dobie fake-newsów i bezrefleksyjnego podejścia „gadżetowo-magicznego” – mówi tegoroczny Mistrz Uśmiechu na W11.

  • Mgr inż. Agnieszka Kazimierska – kategoria: Najlepszy e-prowadzący

Agnieszka KazimierskaProwadzący, który nie wie, co to problemy z Zoomem, Teamsem czy e-Portalem. Zawsze świetnie sobie radzi podczas zajęć zdalnych i dba o to, żeby były one na najwyższym poziomie merytorycznym.

Agnieszka Kazimierska jest doktorantką w dyscyplinie Inżynieria biomedyczna na W11. W pracy naukowej zajmuje się analizą sygnałów biomedycznych związanych z krążeniem mózgowym, w szczególności badaniem podatności mózgowej. 

Prowadzi zajęcia z programowania dla studentów I i II stopnia kierunku Inżynieria biomedyczna (laboratorium Języki programowania do zastosowań biomedycznych). 

Jest miłośniczką testowania oprogramowania.

Więcej o ofercie dydaktycznej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki na stronie internetowej.

ISZ

newsletter-promo.png

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję