TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Wirtualne praktyki IBM. Trwają zapisy

Data: 12.10.2017 Kategoria: aktywność studencka, praca/praktyki/staże

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Do 31 października mają czas studenci Politechniki Wrocławskiej, by zapisać się do programu praktyk wirtualnych firmy IBM organizowanych pod hasłem mc2 (Multipurpose Cloud Center). Tegoroczna edycja została poszerzona o dostęp do IBM Skills Academy, czyli interaktywnej platformy umożliwiającej rozwój w kierunkach najbardziej pożądanych na rynku pracy

Wirtualne praktyki IBM są prowadzone we współpracy z Wydziałem Elektroniki od 7 lat. Jednak skorzystać z tej oferty mogą wszyscy studenci naszej uczelni. Uczestnicy programu uzyskują dostęp do specjalnego portalu oraz wirtualnego laboratorium wiedzy. Swoje zadania wykonują w dogodnym dla siebie czasie i miejscu. 

Udział w czterotygodniowym programie to praktyki edukacyjne, wybór z kilku ścieżek tematycznych, praktyczne ćwiczenia i zadania na kilku poziomach zaliczenia oraz egzamin sprawdzający wiedzę. Jego zaliczenie jest równoznaczne z otrzymanie specjalnego certyfikatu.

W tym roku materiały do części edukacyjnej praktyk wirtualnych udostępnia IBM Skills Academy. Jest to elitarny program firmy IBM dla studentów i wykładowców chcących rozwijać swoje techniczne zainteresowania. Oferuje możliwość rozwoju w ramach różnych ścieżek kariery w kilkunastu obszarach, m.in: Cyber Security, Mobile Programming, Predictive Analytics, Data Science, Cloud Computing. 

W ramach programu mc2 studenci mają dostęp do części z tych funkcjonalności,  a zaliczenie praktyk, w wersji minimalnej, obejmuje przejście dwóch zagadnień tematycznych, wykonanie zadania specjalnego oraz zdanie wewnętrznego egzaminu. Nie ma żadnych wymagań wstępnych.  IBM umożliwia też studentom naszej uczelni skorzystanie z pełnego dostępu do wirtualnej akademii, na preferencyjnych warunkach.

Więcej informacji można znaleźć w specjalnej prezentacji programu przygotowanej przez firmę IBM.

Osoby zainteresowane udziałem w praktykach powinny zgłosić mailowo chęć uczestnictwa do dr. Jerzego Kotowskiego (mail: mc2@pwr.edu.pl). W wiadomości należy podać imię i nazwisko, wydział, numer albumu oraz opcję realizacji praktyk.

Politechnika Wrocławska © 2018

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję