Wiemy, który wydział ma Uśmiechnięty Dziekanat

Data: 25.05.2017 Kategoria: aktualności ogólne, uroczystości uczelniane

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Podczas czwartkowej Gali Aktywności Studenckiej poznaliśmy wyniki studenckiej ankietyzacji. Najbardziej życzliwym dziekanatem – po raz drugi z rzędu – ogłoszono dziekanat Wydziału Matematyki

usmiechnietydziekanat2017_4.jpgStudenci Politechniki Wrocławskiej już po raz piąty mieli okazję do oceniania pracy dziekanatów swoich macierzystych wydziałów. W anonimowych ankietach wysyłanych przez Samorząd Studencki PWr wyrażali opinie na temat kompetencji pracowników dziekanatów, ich życzliwości, zaangażowania w pracę i pomoc studentom, sprawności systemu przekazywania dokumentów oraz zmniejszania kolejek.

O statuetkę i miano „Uśmiechniętego Dziekanatu” mogły powalczyć dziekanaty tych wydziałów, w których w ankietyzacji wzięło udział co najmniej 10 procent wszystkich studiujących na danym wydziale. W tym roku kryterium to spełniły jedynie cztery wydziały: Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, Mechaniczno-Energetyczny, Mechaniczny i Matematyki.

Najlepsze opinie zebrał dziekanat tego ostatniego wydziału i tym samym – drugi rok z rzędu – zasłużył na przechodnią statuetkę „Uśmiechniętego Dziekanatu”. Z rąk Przemka Biernackiego, członka Zarządu Parlamentu Studentów, pracowniczki dziekanatu Wydziału Matematyki odebrały także  ozdobną tablicę na drzwi z napisem „Uśmiechnięty Dziekanat”. – Żeby studenci przez cały rok mogli widzieć, że za tymi drzwiami czekają na nich uśmiech i życzliwość – tłumaczył przedstawiciel samorządu studenckiego.

– To dla nas wielkie wyróżnienie i zaszczyt – podkreślała Edyta Landkauf, kierownik dziekanatu. – Tym bardziej, że właśnie mija drugi rok naszej działalności i będzie to drugi rok z tą statuetką. Dziękujemy studentom za wypełnione ankiety. Tę statuetkę odbieramy jako wasz uśmiech w naszą stronę.

Razem z kierownik dziekanatu nagrody odbierały także jego pracowniczki – Sabina Kowalczuk i Kamila Łochańska oraz doc.dr Janusz Górniak, prodziekan ds. studenckich na Wydziale Matematyki. W tegorocznym Uśmiechniętym Dziekanacie pracują usmiechnietydziekanat2017_2.jpgtakże Justyna Sowa i Beata Stanisławczyk.

–  Jaki mamy przepis na bycie uśmiechniętym dziekanatem? Po prostu staramy się zrozumieć i pomóc – tłumaczyły nagrodzone. – Bardzo dużo zawdzięczamy samym studentom. Ich otwartość i zaangażowanie motywują nas do pracy i sprawiają, że z przyjemnością ich wspieramy.

Statuetka „Uśmiechniętego Dziekanatu” po raz pierwszy została przyznana w 2013 r., kiedy to trafiła na Wydział Mechaniczny i nie opuściła go przez trzy lata. W ubiegłym roku zmieniła właściciela i powędrowała na Wydział Matematyki, gdzie pozostanie do przyszłego roku, kiedy studenci po raz kolejny ocenią swoje dziekanaty.

Lucyna Róg