TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

W sobotę zapraszamy na walki robotów

Data: 30.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 200 robotów będzie można zobaczyć na międzynarodowych zawodach Robotic Arena, które w sobotę, 2 grudnia, odbędą się na Politechnice Wrocławskiej. Impreza rozpocznie się o godz. 10.00 w budynku C-13

zawody_robotic_arena_1.jpgRoboty rywalizować będą w 14 konkurencjach. Fani maszyn typu sumo, czyli przeznaczonych do walki, będą mogli oglądać rywalizacje w aż pięciu kategoriach - od Nano (25g), przez Micro (100g) i Mini (500g), aż po kategorię Mega, w której waga robotów dochodzi do 3 kg. Roboty, które za pomocą odpowiednich czujników lokalizują się wzajemnie, do zwiększenia swojej przyczepności na ringu mogą używać magnesów.

Równie widowiskowo zapowiada się rywalizacja robotów startujących w kategoriach LineFollower, których zadaniem jest jak najszybsze pokonanie wyznaczonej przez czarną linię trasy. W jednej z kategorii roboty będą musiały się zmierzyć także z przeszkodami np. przerwami w linii lub blokującymi przejazd elementami.

Z kolei w  konkurencji MicroMouse zadaniem robota jest odnaleźć się w labiryncie i się z niego wydostać. W swoich poszukiwaniach musi zdać się na odczyty z czujników i odpowiednio opracowane algorytmy. Ważna jest także zwinność i prędkość robota, bo wygrywa najszybsza z maszyn.

zawody_robotic_arena_2.jpgKonstrukcje startujące w kategorii PuckCollect zbierają z planszy kolorowe krążki. Muszą one polegać na swoich cyfrowych „oczach” i odpowiedniej taktyce. W jednym momencie na planszy znajdują się dwie konstrukcje, zatem zadanie jest o tyle trudniejsze, że trzeba dodatkowo uważać na swojego przeciwnika.

Nowością w tegorocznych zawodach będzie konkurencja RoboSprint, w której zadaniem robotów będzie pokonanie trasy o długości trzech metrów. Maszyny zamiast kół muszą jednak posiadać kończyny, dlatego na starcie będzie można zobaczyć roboty humanoidalne i przypominające pająki hexapody.

Więcej informacji na stronie.

mic

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję