Unite! - solidarni z Ukrainą

Data: 25.02.2022 Kategoria: aktualności ogólne, unite

Grafika ilustracyjna

Unite! (University Network for Innovation, Technology and Engineering) z wielkim niepokojem obserwuje obecną sytuację na Ukrainie.

Nasz sojusz podziela europejskie wartości poszanowania godności i praw człowieka, wolności, demokracji, równości, praworządności.

Wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim oraz chęć aktywnego wspierania studentów i kolegów z Ukrainy.

Unite! to sieć łącząca siedem europejskich uniwersytetów. Jej członkowie – m.in. poprzez wspólne programy nauczania i elastyczną ścieżkę studiów - chcą wypracować nowy model europejskiego kształcenia uniwersyteckiego. Pod koniec 2021 r. Politechnika Wrocławska – jako pierwsza uczelnia ze wschodniej części Starego Kontynentu – została zaproszona do dołączenia do Unite!