Twój głos ma ogromne znaczenie. Wypełnij ankiety i zdobądź nagrodę dla wydziału!

Data: 09.02.2022 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka

Zdjęcie ilustracyjne

Szczególnie spodobał Ci się jakiś kurs na studiach? A może masz zastrzeżenia do sposobu prowadzenia zajęć? Chcesz się podzielić konkretnymi sugestiami, co można zrobić lepiej? Albo pochwalić prowadzącego za jego zaangażowanie? Weź udział w ankietyzacji 2022 - każdy głos ma znaczenie!

Do 25 lutego studenci naszej uczelni mogą wziąć udział w „Akcji-ankietyzacji”. Polega ona na wypełnieniu ankiet dotyczących poszczególnych kursów i prowadzących. Otrzymane opinie pomogą w udoskonaleniu procesu nauczania na PWr.

W badaniu może wziąć udział każdy student i studentka z PWr, niezależnie od wydziału i rocznika. To okazja, żeby wyrazić swoją opinię, także pozytywną na temat sposobu przekazywania wiedzy, formy i organizacji zajęć, a także zaangażowania naszych wykładowców. Wszystko po to, aby na Politechnice Wrocławskiej kształcenie przebiegało na najwyższym poziomie i zgodnie ze światowymi trendami.

- Bardzo zależy nam na opiniach naszych studentów, a dzięki ankietyzacji mają oni wpływ na jakość kształcenia na Politechnice – mówi prof. Agnieszka Bieńkowska, prorektor ds. kształcenia. - To pewien rodzaj współodpowiedzialności za proces, którego sami są bardzo istotną częścią.

Ankiety są w pełni anonimowe, a ich wypełnienie zajmuje kilka minut. Można to zrobić na dwa sposoby: za pośrednictwem zakładki oceny w systemie JSOS lub poprzez stronę ankietyzacja.pwr.edu.pl – tam też można śledzić przebieg akcji i mieć podgląd, ile ankiet zostało wypełnionych na konkretnym wydziale.

– To najlepsza możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem ze studiowania na PWr – mówi Wiktoria Weichbrodt, która w Samorządzie Studenckim odpowiada za kwestie związane z dydaktyką i prawami studentów. – Ankietyzacja pozwala nam w sposób bezpośredni oraz anonimowy wyrazić opinię m.in. o trybie zajęć czy jakości udostępnionych materiałów. To miłe uczucie, gdy wiemy, że nasz głos się liczy i realnie wpływa na rozwój naszej uczelni – dodaje.

Zgarnij nagrodę dla wydziału

W tym roku – po raz pierwszy w historii PWr – za udział w badaniu przewidziano nagrody.

Rektor prof. Arkadiusz Wójs zdecydował o ufundowaniu dla pięciu najbardziej zaangażowanych wydziałów nagrody pieniężnej do wykorzystania na cele ogólne studentów. W puli jest 75 tysięcy złotych.

Dodatkową nagrodę – w postaci np. godzin dziekańskich lub wsparcia finansowego studenckich inicjatyw – może także przyznać dziekan wydziału.

Akcja zbierania opinii zakończy się 25 lutego. Szczegóły dotyczące nagród znajdują się tutaj