Troje naukowców z W6 w Radzie Gospodarowania Zasobami Ziemi

Herbert Wirth, Magdalena Worsa-Kozak i Hubert Schwarz

Minister Klimatu i Środowiska powołał nowy organ pomocniczy – Radę Gospodarowania Zasobami Ziemi. Jej zadaniem będzie przygotowywanie opinii, analiz, propozycji i wniosków dotyczących m.in. aktów prawnych i planowanych działań. W składzie rady znalazło się troje reprezentantów Politechniki Wrocławskiej – z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

Zastępcą przewodniczącego rady (jednym z czworga) został prof. Herbert Wirth z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii PWr, ekspert w zakresie polityki surowcowej państwa i współpracy międzynarodowej w obszarze geologiczno-surowcowym.

A wśród 38 członków i członkiń rady jest także dwoje innych naukowców z naszej uczelni – mec. Hubert Schwarz – ekspert w zakresie uwarunkowań prawnych dotyczących geologii i gospodarowania górotworem, związany z Katedrą Górnictwa na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii i dr Magdalena Worsa-Kozak, adiunkt na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii, ekspertka w zakresie hydrogeologii i polityki surowcowej państwa.

Zadaniem rady będzie wspieranie Ministra Klimatu i Środowiska przy realizacji zadań przypisanych Głównemu Geologowi Kraju w formie przygotowywania opinii, analiz, propozycji i wniosków dotyczących dokumentu Polityka Surowcowa Państwa, aktów prawnych na temat geologii i gospodarowania górotworem, kierunków rozwoju współpracy międzynarodowej w obszarze geologiczno-surowcowym, planowanych działań w zakresie zrównoważonego rozwoju wykorzystania górotworu dla celów magazynowania i składowania substancji oraz rozwoju edukacji geologiczno-surowcowej.

lucy