TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Szkoły letnie na PWr. Gościmy studentów z różnych kontynentów

Data: 29.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Zagraniczni studenci rozpoczynają szkoły letnie na Politechnice Wrocławskiej. Trwa już TECH Summer, w której uczestniczy ponad 130 osób z Indii i Francji, a niebawem startuje program „3E+” dla przyszłych inżynierów z różnych krajów oraz Summer School for Guilin students.

indiepwr_2016_6.jpgPrzez cały lipiec będziemy gościć studentów z takich państw jak: Chiny, Indie, Australia, Wietnam, Hiszpania, Rosja, Ukraina, Tajwan, Włochy, Holandia, Austria, Francja, Tajlandia, Pakistan. Uczestnicy szkół letnich na PWr mają w programie zajęcia laboratoryjne, wykłady, projekty zespołowe, ale także naukę języka polskiego, poznawanie naszej kultury, zwiedzanie Wrocławia i Dolnego Śląska.

Studenci  będą się uczyć na Wydziałach: Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym i Mechanicznym.

19 czerwca zajęcia rozpoczęli uczestnicy TECH Summer, którzy będą u nas do 28 lipca. Z kolei w najbliższy poniedziałek startuje „Energy, Environment, Electronics 3E+”, a 10 lipca naukę na Politechnice zainaugurują studenci z Guilin University of Electronic Technology. 

Organizatorem pobytu zagranicznych gości jest Dział Współpracy Międzynarodowej.  – Zapraszamy studentów z partnerskich uczelni Politechniki Wrocławskiej, program ich pobytu i zakres nauki jest wcześniej uzgadniany z opiekunami z poszczególnych szkół – mówi Karolina Farbiszewska, kierownik Sekcji Wydarzeń Międzynarodowych na PWr. - Dzięki tej współpracy również nasi studenci mają możliwość wyjazdu na szkoły do innych krajów, m.in. Indii czy Korei – dodaje i zaprasza zainteresowanych takim wyjazdem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 3 lipca o godz. 13.15 w budynku C.7 w sali 504.

Więcej o programach szkół letnich na stronie DWM.

Politechnika Wrocławska © 2017

Nasze serwisy używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. 

Akceptuję