Szkoły letnie na PWr. Gościmy studentów z różnych kontynentów

Data: 29.06.2017 Kategoria: aktualności ogólne, współpraca międzynarodowa

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Zagraniczni studenci rozpoczynają szkoły letnie na Politechnice Wrocławskiej. Trwa już TECH Summer, w której uczestniczy ponad 130 osób z Indii i Francji, a niebawem startuje program „3E+” dla przyszłych inżynierów z różnych krajów oraz Summer School for Guilin students.

indiepwr_2016_6.jpgPrzez cały lipiec będziemy gościć studentów z takich państw jak: Chiny, Indie, Australia, Wietnam, Hiszpania, Rosja, Ukraina, Tajwan, Włochy, Holandia, Austria, Francja, Tajlandia, Pakistan. Uczestnicy szkół letnich na PWr mają w programie zajęcia laboratoryjne, wykłady, projekty zespołowe, ale także naukę języka polskiego, poznawanie naszej kultury, zwiedzanie Wrocławia i Dolnego Śląska.

Studenci  będą się uczyć na Wydziałach: Budownictwa Lądowego i Wodnego, Elektroniki, Elektrycznym, Inżynierii Środowiska, Informatyki i Zarządzania, Mechaniczno-Energetycznym i Mechanicznym.

19 czerwca zajęcia rozpoczęli uczestnicy TECH Summer, którzy będą u nas do 28 lipca. Z kolei w najbliższy poniedziałek startuje „Energy, Environment, Electronics 3E+”, a 10 lipca naukę na Politechnice zainaugurują studenci z Guilin University of Electronic Technology.

Organizatorem pobytu zagranicznych gości jest Dział Współpracy Międzynarodowej.  – Zapraszamy studentów z partnerskich uczelni Politechniki Wrocławskiej, program ich pobytu i zakres nauki jest wcześniej uzgadniany z opiekunami z poszczególnych szkół – mówi Karolina Farbiszewska, kierownik Sekcji Wydarzeń Międzynarodowych na PWr. - Dzięki tej współpracy również nasi studenci mają możliwość wyjazdu na szkoły do innych krajów, m.in. Indii czy Korei – dodaje i zaprasza zainteresowanych takim wyjazdem na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się 3 lipca o godz. 13.15 w budynku C.7 w sali 504.

Więcej o programach szkół letnich na stronie DWM.