Święto Nauki na sportowo. Bieg o Puchar Rektora PWr

Data: 15.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

283 zawodników wystartowało w corocznym Biegu o Puchar Rektora PWr, organizowanym z okazji Święta Nauki. Najszybszy był Patryk Frąszczak z Wydziału Mechanicznego z czasem 19.04. Najlepszy wynik wśród kobiet (22.20) osiągnęła Małgorzata Zieleń z Wydziału Chemicznego

bieg_rektora2017_09.jpgZawodnicy biegli na dystansie 6 kilometrów. Trasa wiodła spod budynku H-14 na kampusie PWr, przez Most Zwierzyniecki, wałami za ZOO do stanicy harcerskiej i z powrotem na kampus. Wśród zawodników byli głównie studenci, doktoranci i pracownicy naszej uczelni, a także uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr i kilkoro biegaczy niezwiązanych z Politechniką.

Zwycięzca - Patryk Frąszczak - w biegu startował po raz trzeci. - Poprzednim razem byłem drugi, a teraz wygrałem - cieszył się student Wydziału Mechanicznego, który bieganie regularnie trenuje od trzech lat. – Dzisiaj była idealna pogoda do startu, temperatura około 5 stopni, bezwietrznie i sucho – mówił Patryk zaraz po przekroczeniu linii mety. Chwalił też świetną organizację biegu i niesamowitą atmosferę wśród zawodników.

Z kolei Małgorzata Zieleń, zdobywczyni złotego medalu wśród kobiet, przyznała, że bardzo lubi taki rodzaj nawierzchni, jaki znajduje się na wałach: - To nie jest twarda trasa, więc bardzo przyjemna dla nóg. Zresztą dobrze znam ten teren, bo na co dzień tędy biegam – powiedziała zawodniczka, które trenuje biegi w AZS AWF.

Drugie miejsce wśród mężczyzn zajął Michał Fedorczak, a trzecie – Mikołaj Pochopień – obydwaj z Wydziału Mechanicznego. Tradycyjnie ten wydział był najliczniej reprezentowany i odróżniał się od reszty biegaczy. Studenci z W10 startowali w czerwonych rękawiczkach.

bieg_rektora2017_07.jpgW rywalizacji kobiet srebrny medal zdobyła Justyna Romanowska z Wydziału Architektury, a brązowy – Paulina Długosz.

Uczestnicy Biegu o Puchar Rektora zostali sklasyfikowani w takich kategoriach jak: studenci, pracownicy uczelni, uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr i open. Wyniki dostępne są na stronie internetowej Datasport.

- Dobrze, że bieg ma start i metę na terenie kampusu. W końcu to nasze uczelniane święto – mówił Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu, które zorganizowało imprezę. Bieg była jedną z wielu imprez w ramach odbywającego się na naszej uczelni Sportowego Tygodnia. – W programie mamy jeszcze turnieje piłki nożnej halowej, unihokeja, piłki siatkowej, koszykówki, tenisa stołowego, badmintona. Praktycznie do każdej z tych dyscyplin jest już długa lista zawodników rezerwowych, co tylko pokazuje, że studenci naprawdę interesują się tego typu wydarzeniami – przyznał dyrektor SWFiS.

Rozgrywki dyscyplin indywidulanych i zespołowych potrwają do 21 listopada. Więcej szczegółów na stronie Studium i profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.