Stypendia ministra dla naszych studentów i doktorantów

Data: 01.02.2018 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

36 studentów i troje doktorantów Politechniki Wrocławskiej otrzymało stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia naukowe. W czwartek odebrali oni wyróżnienia z rąk dr. inż. Jacka Lamperskiego, prorektora ds. studenckich

wreczenie_stypendiow_ministra_nauki_i_szkolnictwa_wyzszego_6.jpgO stypendia starało się w tym roku 1275 studentów i 586 doktorantów z całej Polski. Ich wnioski oceniał zespół 24 ekspertów reprezentujących siedem obszarów nauki i sztuki. Osoby, które otrzymały stypendium, musiały uzyskać co najmniej 10 punktów (w przypadku studentów) oraz 65 punktów (w przypadku doktorantów). Punkty można było zdobyć za osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe.

Ostatecznie stypendia otrzymało 645 studentów i 78 doktorantów. Wśród laureatów znalazły się także osoby z Politechniki Wrocławskiej. Stypendia zyskało 36 studentów i troje doktorantów naszej uczelni. W czwartek, w trakcie uroczystego spotkania w Starej Sali Senatu PWr dr Jacek Lamperski wręczył wyróżnienia laureatom.

– Najpierw doceniły was władze wydziału, następnie ich rekomendacje poparły władze centralne, a w ostatnim etapie minister nauki i szkolnictwa wyższego przychylnie odniósł się do złożonych wniosków – mówił prorektor.  - To duży zaszczyt dla uczelni, że chcieliście tutaj studiować. Cieszę się, że macie takie możliwości, bo wasza praca to efekt współdziałania także z opiekunami i władzami. Tworzymy dzięki temu jedną całość i chociaż pieniądze są oczywiście potrzebne, to jednak najważniejsza jest idea, z której później powstają wspaniałe projekty – dodał dr Jacek Lamperski.

W roku akademickim 2017/2018wysokość stypendium ministra to 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys. zł dla doktorantów. Stypendia są wypłacane przez uczelnię – jednorazowo.

– Dzięki waszemu zaangażowaniu przekazywana jest także tradycja akademicka, a kolejne pokolenia naukowców kształtują swoich następców. Bo na uczelni najważniejsi są ludzie, którzy zostawiają tutaj cząstkę siebie – dodał prorektor.

wreczenie_stypendiow_ministra_nauki_i_szkolnictwa_wyzszego_7.jpgStypendia zyskało 36 studentów naszej uczelni:

• Dąbrówka Biegańska – fizyka techniczna,
  • Tomasz Weron – matematyka stosowana,
  • Mariusz Wesołowski – mechanika i budowa maszyn,
  • Konrad Żołyński – automatyka i robotyka,
  • Beata Żurowska – informatyka.

Wśród nagrodzonych doktorantów troje stypendystów ministra studiuje na Politechnice Wrocławskiej:

• Katarzyna Gwóźdź (Wydział Podstawowych Problemów Techniki),
  • Łukasz Sterczewski (Wydział Elektroniki),
  • Jan Zaręba (Wydział Chemiczny).