Studia przyszłości z PWr wyróżnione

studia_z_przyszloscia_plaskie.jpg

Dwa certyfikaty akredytacyjne programu „Studia przyszłości 2022” trafiły na PWr. Wyróżniono kierunek Advanced Solid Mechanics na W2 i studia podyplomowe Tworzywa sztuczne w budowie maszyn na W10.

Gala podsumowująca 7. edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Akredytacyjnego „Studia z Przyszłością” odbyła się w Pałacu Działyńskich Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Reprezentanci uczelni z całej Polski odebrali wyróżnienia nadawane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego za innowacyjne i wartościowe programy kształcenia, realizowane na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studiów podyplomowych.

Wśród wyróżnionych kierunków znalazły się dwa z Politechniki Wrocławskiej:

W ocenie komisji konkursowej kierunek Advanced Solid Mechanics zapewnia jego studentom wykształcenie zgodnego z oczekiwaniami rynku pracy. Ponadto realizowany jest w oparciu o nowoczesny i innowacyjny program studiów, z udziałem kadry akademickiej posiadającej kwalifikacje adekwatne do założonych efektów uczenia się. W trakcie nauki studenci mogą wykształcić odpowiednie nawyki i postawy dające podstawę do realizowania ambitnych celów zawodowych oraz ustawicznego samokształcenia i rozwoju, tak w wymiarze profesjonalnym, jak i osobistym.

Ponadto kierunek na W2 otrzymał Certyfikat Nadzwyczajny dla Liderów Jakości Kształcenia za najwyższą liczbę punktów rankingowych przyznawanych przez członków Komisji Eksperckiej.

newsletter

Natomiast studia podyplomowe Tworzywa sztuczne w budowie maszyn doceniono za innowacyjny i wartościowy program kształcenia, zapewniający studentom wykształcenie zgodne z oczekiwaniami rynku pracy. Wyróżniono oparcie programu studiów na trzech podstawowych filarach: dążeniu do przekazywania aktualnej i nowoczesnej wiedzy, kreowaniu umiejętności i kompetencji społecznych poszukiwanych przez pracodawców oraz inwestowaniu w najwyższą jakość edukacji.

Kierunek ten otrzymał także Laur Innowacji, przyznawany tym kierunkom i specjalnościom, na których wdrożono najbardziej innowacyjne i unikalne rozwiązania w zakresie bazy materialnej i technologii wspierających proces dydaktyczny.

Podczas uroczystości Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego reprezentowali prodziekan dr hab. inż. Adrian Różański, prof. uczelni i dr inż. Joanna Pieczyńska-Kozłowska, natomiast Wydział Mechaniczny kierownik studiów podyplomowych dr inż. Anita Ptak.