Student PWr ze srebrnym medalem The World Games

Data: 24.07.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce podczas The World Games 2017 w sztafecie 4x50 m z przeszkodami w ratownictwie wodnym. W składzie biało-czerwonych znalazł się Bartosz Makowski, student Politechniki Wrocławskiej

Oprócz pływaka z PWr na drugim stopniu podium stanęli Cezary Kępa, Wojciech Kotowski i Adam Dubiel. Złoty medal zdobyła reprezentacja Japonii.

sztafeta_plywacka_twg1.jpgWarto podkreślić, że obie reprezentacje popłynęły szybciej od dotychczasowego rekordu świata ustanowionego dwa lata temu przez Nową Zelandię, który wynosił 1:37.06. Zwycięzcy ustanowili nowy rekord świata i rekord The World Games - 1:36.62, a biało-czerwoni zakończyli rywalizację z wynikiem 1:36.91. Brązowy medal z czasem 1:37.96 wywalczyła reprezentacja Francji.

Bartosz Makowski studiuje na kierunku automatyka i robotyka na Wydziel Mechaniczny. W trakcie kwietniowych Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu w kategorii uczelni technicznych zdobył złoty medal w konkurencji 100 m stylem dowolnym oraz srebro na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Sportowe ratownictwo wodne to dyscyplina o ponad stuletniej tradycji, łącząca elementy sportowej rywalizacji z praktycznymi umiejętnościami. Podczas konkurencji sprawdzane są takie cechy jak: kondycja fizyczna, szybkość, umiejętności ratownicze oraz motywacja.

Sprzęt, z którego zawodnicy korzystają na basenie, w zależności od konkurencji to: płetwy; pas ratowniczy typu „węgorz”; przeszkody zanurzone na głębokość 70 cm; manekin ważący około 70 kg po napełnieniu wodą i lina o długości 15 m.

mic

(fot. The World Games 2017)