TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Studenci z W10 blisko Nobla. Studenckiego

Dwóch studentów naszej uczelni z szansami na zwycięstwo w konkursie Studencki Nobel 2020. Michał Kurkiewicz i Miłosz Lisowski (obaj z Wydziału Mechanicznego) zostali nominowani do grona pięciu finalistów w kategorii nauki techniczne. Laureatów poznamy 24 lipca.

Wydarzenie tradycyjnie organizuje Niezależne Zrzeszenie Studentów, które w dniu gali przeprowadzi na swoim fanpage’u transmisję na żywo.

Konkurs Studencki Nobel to wyróżnienie studentów o wybitnych osiągnięciach na różnych polach –naukowych, artystycznych i społecznych. Do ścisłego finału zakwalifikowano 53 osoby w dziewięciu kategoriach: nauki techniczne, sztuka, dziennikarstwo i literatura, nauki przyrodnicze i energetyka, fizyka i astronomia, medycyna i farmacja, nauki społeczne, nauki ekonomiczne, działalność społeczna.

Michał Kurkiewicz i Miłosz Lisowski zostali nominowani w kategorii nauki techniczne. O nagrodę powalczą także:

  • Juliusz Bojarczuk – Politechnika Warszawska;
  • Kornelia Łukojć – Politechnika Warszawska;
  • Jakub Smoleń – Politechnika Śląska.

michal_kurkiewicz.jpgMichał Kurkiewicz jest studentem czwartego roku Mechatroniki na Wydziale Mechanicznym. Wcześniej ukończył studia inżynierskie na kierunku Automatyka i Robotyka.

Był liderem Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych, w którym zajmował się projektem Lekkiego Motocykla Elektrycznego (LEM). Odpowiadał tam m.in. za połączenia elektryczne w pojeździe, nadzorował wykonanie wiązki elektrycznej i wspomagał budowanie innowacyjnej baterii dla motocykla. Podczas zawodów SmartMoto Challenge 2019 w Barcelonie wygłosił prezentację biznesplanu projektu LEM Wrocław przed sędziami z EU Business School Barcelona, a jego zespół zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Obecnie w KN PIRM jest liderem ds. kontaktu z partnerami biznesowymi. – Zajmuję się promocja elektromobilności nie tylko w Polsce, lecz także na świecie poprzez nawiązywanie relacji biznesowych z firmami z całego świata – opowiada Michał Kurkiewicz. – Dodatkowo koordynuję udział zespołu w konkursach, wydarzeniach branżowych, czy wydarzeniach charytatywnych.

Od ukończenia trzeciego roku studiów pracuje zawodowo, a w wolnych chwilach jeździ rowerem i odkrywa nowe miejsca wraz z przyjaciółmi. – Podczas podróży po Stanach Zjednoczonych znalazłem w sobie pasję poznawania nowych miejsc i osób, dlatego nieustannie planuje kolejne wyjazdy – wyjaśnia Michał.

milosz_lisowski.jpgMiłosz Lisowski jest absolwentem studiów inżynierskich na kierunku Automatyka i Robotyka oraz studentem studiów magisterskich na kierunku Mechanika i Budowa Maszyn.

Należy do Koła Naukowego Robocik, z którym swoją przygodę zaczynał od działu konstrukcji.  – Wraz z zespołem pracowaliśmy nad stworzeniem nowej wersji łodzi podwodnej oraz manipulatora będącego jej wyposażeniem – tłumaczy Miłosz Lisowski. – Przy projekcie odpowiedzialny byłem za konstrukcję oraz tworzenie dokumentacji technicznej.

Aktualnie jest prezesem zarządu Koła Naukowego Robocik i razem z całym zespołem pracuje nad dalszym rozwojem projektu, o czym świadczy zdobycie tytułu Koła Strategicznego Politechniki Wrocławskiej na rok 2020.

Interesuje się też nowinkami technologicznymi, a w domu tworzy własne projekty z wykorzystaniem druku 3D. – W wolnych chwilach lubię chodzić po górach lub pływać na windsurfingu. Mało kto wie, że w przeszłości przez kilkanaście lat trenowałem taniec towarzyski – mówi Miłosz Lisowski.

Galeria zdjęć

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję