Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza

Data: 13.12.2018 Kategoria: nauka/badania/innowacje

Politechnika Wrocławska otrzymała finansowanie na realizację projektu „Strategiczne kierunki rozwoju Politechniki Wrocławskiej, jako uczelni badawczej o zasięgu międzynarodowym” w ramach przedsięwzięcia „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza” ustanowionego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Projekt „Strategiczne kierunki rozwoju Politechniki Wrocławskiej, jako uczelni badawczej o zasięgu międzynarodowym” ma na celu przeprowadzenie analiz oraz badań ukierunkowanych na opracowanie długoletniego planu rozwoju Politechniki Wrocławskiej. Na realizację zadań określonych we wniosku Uczelnia uzyskała finansowanie w wysokości 980 000 zł, w ramach programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza”, skierowanego do uczelni, które ubiegają się o status uczelni badawczej. Finansowanie w ramach programu otrzymało 19 uczelni, w tym sześć uczelni technicznych.

Wniosek Politechniki Wrocławskiej został wysoko oceniony przez zespół ekspertów powołany przez Ministra. Doceniono konkretny zakres działań mocno sprofilowanych na potrzeby Uczelni, a także potencjał Politechniki Wrocławskiej, świadomość mocnych i słabych stron oraz gotowość do zmian. Najwyżej oceniony został pakiet analiz związanych z infrastrukturą badawczą, która stanowi warunek konieczny do prowadzenia badań naukowych na światowym poziomie.

Przeprowadzone analizy pozwolą na zaktualizowanie strategicznych kierunków rozwoju Politechniki Wrocławskiej oraz opracowanie wieloletniego planu działań podnoszących jakość badań i nauczania.

Informacje o programie „Strategia Doskonałości – Uczelnia Badawcza” znajdują się na stronie MNiSW.