Stolik w restauracji zarezerwujesz online

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci z Wydziału Informatyki i Zarządzania prezentowali swoje najciekawsze projekty z branży IT. O tytuł zwycięzcy rywalizowało pięć zespołów. Wygrali autorzy aplikacji do rezerwowania stolików we wrocławskich restauracjach

dzien_studenta_wiz_api01.jpgWyniki ogłoszono podczas finału Areny Projektów Informatycznych 5 grudnia. Jest  to program, w którym uczestniczą studenci Politechniki Wrocławskiej (kierunek Informatyka na W8) oraz Akademii Sztuk Pięknych. Do rywalizacji przystąpiły czteroosobowe zespoły, których członkowie sami dobierali się w grupy i we własnym zakresie wybierali temat swojej pracy.

W czerwcu 2018 r. jury konkursu dokonało wstępnej selekcji i wybrało finalistów. Podczas grudniowej gali musieli oni opowiedzieć o swoim projekcie i zaprezentować go w praktyce przed komisją, która oceniała pomysł według wielu kryteriów. W tym gronie zasiedli przedstawiciele wydziałowego Konwentu Honorowego, ASP oraz firm Dolby Poland i T-Bull.

Ich największe uznanie otrzymał zespół w składzie Marcin Chojnacki, Paweł Janik, Kamil Młynarczyk i Jakub Zimny. Opracowali oni system do rezerwowania stolików we wrocławskich restauracjach.

– Stwierdziliśmy, że nie ma takiej aplikacji, a jest ona bardzo przydatna. Postanowiliśmy wykorzystać tę lukę – mówią studenci PWr. Mają nadzieję, że uda im się ich projekt skomercjalizować. – Cieszymy się, że od pomysłu grupy kumpli, doszliśmy do zwycięstwa w konkursie API – dodali laureaci pierwszego miejsca. Zespół pracował pod okiem dr. Dariusza Gąsiora.

Pozostali finaliści konkursu to:

• aplikacja służąca przetwarzaniu i gromadzeniu danych podczas lotu balonem stratosfercznym (Łukasz Burcon, Grzegorz Kowalik, Przemysław Materna, Damian Niemiec);
  • aplikacja wspierająca analizę i zarządzanie kompetencjami pracowników (Michał Bolka, Jan Borowiak, Paweł Kunicki, Hubert Łopusiński);
  • gra strategiczna 3D (Michał Gałecki, Karolina Malanowska, Rafał Skrzypek, Daniel Wołoszyn);
  • system sprzedaży detalicznej dla mikroprzedsiębiorstw (Mateusz Gawlas, Arkadiusz Michalak, Tomasz Nowicki, Adam Waniak).

dzien_studenta_wiz_03a.jpgZanim jednak ogłoszono zwycięzcę, uczestnicy konkursu mieli możliwość spotkać się z Michałem Sadowskim, założycielem firmy Brand24. Przekonywał on, że we Wrocławiu, naprawdę można budować globalne biznesy. Udzielił też przyszłym ekspertom branży IT cennych rad, które mogą im się przydać w zakładaniu własnej firmy.

Swoim doświadczeniem podzielili się też ubiegłoroczni zwycięzcy konkursu, czyli zespół Guide Me. Stworzyli oni aplikację obsługującą wystawy muzealne, ich pomysł został już zrealizowany w Muzeum Narodowym.

Wydarzenie było jedną z imprez w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Zorganizowano je w Biliotechu. – Ten dzień w całości poświęcony jest studentom i ich pomysłom. Chcemy pokazać, że można łączyć przyjemność i zabawę z nauką – mówił dziekan wydziału prof. Zygmunt Mazur. Zaprosił najpierw studentów na wspólne śniadanie, a potem do wzięcia udziału w finale API, quizie wiedzy o wydziale i grze miejskiej, przygotowanej przez Samorząd WIZ.