Startują Mistrzostwa PWr w koszykówce i siatkówce

Data: 23.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozpoczęła się kolejna edycja sportowych Mistrzostw Politechniki Wrocławskiej. W najbliższy weekend zmierzą się siatkarze i koszykarze

siatka.jpg- Ubiegłoroczna edycja rozgrywek cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród studentów i pracowników naszej uczelni, swoje drużyny wstawiło aż 10 wydziałów, niektóre nawet po kilka zespołów – mówi Robert Jarosz, dyrektor Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr. – W tym roku postanowiliśmy poszerzyć nieco formułę i zaczynamy już w semestrze zimowym. Odpowiedź na naszą  informację o zapisach była błyskawiczna – dodaje szef SWFiS.

25 listopada (w sobotę) pierwszą rundę eliminacyjną rozegrają siatkarze. Kolejnego dnia na parkiecie spotkają się koszykarze. Początek turniejów o godzinie 10 w hali sportowej PWr przy ul. Chełmońskiego 12.

W zawodach piłki siatkowej wystartują zespoły sześcioosobowe (plus maksymalnie 6 zawodników rezerwowych), w koszykówce – czteroosobowe ( maksymalnie 4 zawodników rezerwowych). Drużyna może składać się ze studentów, doktorantów, pracowników uczelni z jednego wydziału. W eliminacjach turnieje będą rozgrywane dwuetapowo – najpierw gry w grupach każdy z każdym, a finałach będzie to system play off.

koszykowka.jpgTerminy kolejnych spotkań dla siatkarzy to: 9 grudnia, 13 stycznia i 14 marca; dla koszykarzy: 3 grudnia i 14 stycznia (następne daty zostaną podane wkrótce). Mistrzowskie drużyny poznamy pod koniec roku akademickiego.

W zeszłej edycji mistrzostwo w koszykówce wywalczyła drużyna MechaKosz z Wydziału Mechanicznego, natomiast mistrzem siatkarskim na PWr został  zespół W4 Buldożery z Wydziału Elektroniki.

Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej zostaną rozegrane także w takich dyscyplinach jak futsal, narciarstwo, snowboard, tenis stołowy i ziemny, unihokej, badminton i pływanie. Więcej informacji na stronie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr.