Srebro na Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych

Data: 28.03.2017 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Na rozegranych w Łodzi Akademickich Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych Małgorzata Zieleń z PWr zdobyła srebrny medal

biegi_przelajowe1.jpgW kategorii uczelni technicznych (UTE) na dystansie 6 kilometrów osiągnęła czas 0:22,24. W tej klasyfikacji wyprzedziła ją zawodniczka z Politechniki Śląskiej.

Zawody odbyły się 25 i 26 marca w łódzkich parkach: 3 Maja i Baden-Powella. Politechnikę Wrocławską reprezentowało 9 studentów i 2 studentki. Najlepiej pobiegła Małgorzata Zieleń z Wydziału Chemicznego PWr, pozostali zawodnicy zajęli gorsze lokaty (np. Patryk Frąszczak na 35. miejscu w kategorii open i 17. w UTE).

Skład reprezentacji PWr: Małgorzata Zieleń, Justyna Romanowska, Michał Fedorczak, Mateusz Frankowski, Patryk Frąszczak, Maciej Karwacki, Jarosław Kalinin, Łukasz Kosieradzki, Marek Stasik, Wiktor Żuraw, Bartłomiej Ziętek. Sekcję biegów przełajowych na Politechnice Wrocławskiej trenuje Marta Frank.