Sportowe święto na naszej uczelni

Data: 13.11.2017 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Już 15 listopada na naszej uczelni rozpocznie się Sportowy Tydzień. W programie m.in. tradycyjny Bieg o Puchar Rektora (nową trasą) oraz turnieje gier zespołowych i indywidualnych

tydzien_sportu2a.jpgOd kilku lat Świętu Politechniki Wrocławskiej towarzyszą też imprezy sportowe, w których startują zarówno studenci, jak i pracownicy naszej uczelni. W tym roku Studium Wychowania Fizycznego i Sportu zaprasza do rywalizacji w takich dyscyplinach jak piłka nożna halowa (futsal), unihokej, piłka siatkowa (4-osobowa), koszykówka (4-osobowa), tenis stołowy, badminton i biegi.

- Bieg tym razem rozpoczynamy na terenie kampusu PWr, a nie jak w latach poprzednich przy Hali Stulecia. Start będzie przy budynku H-14, a meta na Bulwarze Politechniki Wrocławskiej – opowiada Robert Jarosz, dyrektor SWFiS. –  Około 6-kilometrowa trasa prowadzi przez Most Zwierzyniecki, a potem wałami za ZOO aż do Stanicy i z powrotem na kampus – dodaje.

Zawodnicy będą się ścigać w kategoriach: studenci, pracownicy uczelni, uczniowie Zespołu Szkół Akademickich PWr i open. Ilość miejsc jest ograniczona do 300 uczestników. – Ponieważ nasze wydarzenie cieszy się dużą popularnością, pierwszeństwo w zapisach mają studenci i pracownicy PWr, a dopiero potem pozostali zainteresowani – wyjaśnia Robert Jarosz.

bieg5rektora2016_5a.jpgSygnał do startu padnie 15 listopada równo o godzinie 10. Zawodnicy będą walczyć o nagrodę główną, czyli Puchar Rektora Politechniki Wrocławskiej. – Dla wszystkich mamy jednak drobny upominek i pamiątkowy medal – mówi organizator.

Turnieje gier zespołowych i indywidualnych odbędą się w hali sportowej Politechniki przy ul. Chełmońskiego. Rozgrywki potrwają do 21 listopada. – Zachęcamy nie tylko studentów, ale też pracowników uczelni do udziału w zawodach. W przypadku koszykówki, siatkówki czy piłki nożnej najlepiej zebrać od razu drużynę, ale w dyscyplinach indywidualnych wystarczy samemu się zapisać – mówi Robert Jarosz.

Szczegółowe informacje o Sportowym Tygodniu PWr (formularze zapisowe i regulaminy) dostępne są na stronie internetowej SWFiS.