Secundus po raz trzeci. Oto laureaci

Zdjęcie ilustracyjne

Trzecia edycja politechnicznego konkursu Secundus rozstrzygnięta. Poznaliśmy nazwiska 100 młodych naukowców, mogących się pochwalić największą sumą wartości punktowych w publikacjach.

Secundus to jeden z elementów promujących doskonałość naukową na naszej uczelni. W ramach programu nagrody finansowe otrzymuje stu młodych naukowców, którzy w 2022 roku nie ukończyli 40 lat i nie posiadali habilitacji, a mogą się pochwalić największą sumą wartości punktowych w publikacjach.

Pod uwagę wzięte zostały artykuły opublikowane w 2021 r. w czasopismach naukowych i recenzowanych materiałach z międzynarodowych konferencji naukowych oraz monografie naukowe.

Szczególne wyróżnienie oraz nagrodę w wysokości 10 tys. zł otrzymało trzynaście badaczy zajmujących pierwsze miejsce w grupie osób nagrodzonych w danej dyscyplinie naukowej, pozostałym laureatom przyznano kwotę 5 tys. zł.

Już po raz trzeci laureatem programu został dr inż. Andrzej Żak (inżynieria materiałowa, wcześniej dwukrotnie wyróżniony w dyscyplinie inżynieria mechaniczna). Drugi raz pierwsze miejsce w swoich dyscyplinach uzyskali natomiast: dr hab. Piotr Cyganowski (inżynieria chemiczna), dr inż. Jan Zaręba (nauki chemiczne) oraz dr Yash Chawla (nauki o zarządzaniu i jakości).

Pełna lista nagrodzonych »

Laureaci trzeciej edycji programu Secundus

Oto trzynastka reprezentantów poszczególnych dyscyplin naukowych, prowadzonych na naszej uczelni, wyróżnionych w trzeciej edycji programu Secundus.