Prestiżowe wyróżnienia dla Wydziału Chemicznego

Data: 21.12.2016 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wydział Chemiczny naszej uczelni został doceniony za wysoką jakość kształcenia i owocną współpracę z przemysłem. Otrzymał tytuł „EuroSymbol 2016” oraz wyróżnienie „Dobre praktyki - biznes, szkolnictwo, nauka”

„EuroSymbol Nowoczesnego Kształcenia 2016” to tytuł przyznawany od sześciu lat przez kapitułę programu „Symbol 2016”, prowadzonego przez  redakcję „Monitora Rynkowego” i „Monitora Biznesu”.

pcc_rokita_dyplom_dla_wydzialu_chemicznego.jpg- Dla nas to certyfikat potwierdzający wysoki poziom nauczania w oparciu o nowoczesne, europejskie standardy – mówi prof. Andrzej Ożyhar, dziekan Wydziału Chemicznego. Dodaje, że bardzo ważne w procesie dydaktycznym jest kształcenie studentów jak najlepiej przygotowanych do pracy w przemyśle, spełniających wymogi współczesnego rynku. – Cieszymy się, że branża chemiczna potrzebuje naszych absolwentów i wysoko ceni ich wiedzę i umiejętności – uważa dziekan.

Na wydziale realizowanych jest szereg projektów podnoszących jakość kształcenia. - Jednym z nich był program „Bionanomaterials: BioNaM – nowy kierunek interdyscyplinarnych studiów doktoranckich oraz program staży dla studentów na I, II i III stopniu kształcenia”, finansowany ze środków Unii Europejskiej – dodaje prodziekan ds. ogólnych, dr hab. Piotr Młynarz, prof. PWr.  Wymienia także projekty: „Podnoszenie kompetencji studentów Wydziału Chemicznego w odpowiedzi na potrzeby rynku pracy” (finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju), a także POWER, wspierający studentów w zdobywaniu dodatkowego wykształcenia z zakresu wiedzy praktycznej przydatnej w pracy w przemyśle.

Dobre praktyki w biznesie

Podczas grudniowej konferencji Nafta/Chemia 2016 Wydział Chemiczny PWr i firma PCC Rokita zostały uhonorowane przez redakcję miesięcznika gospodarczego „Nowy Przemysł” oraz portalu wnp.pl wyróżnieniem „Dobre praktyki - biznes, szkolnictwo, nauka”. Nagrodę przyznano za skuteczną realizację wspólnego celu firmy i wydziału – promowania najzdolniejszych studentów i rozbudzania ich zainteresowań, przede wszystkim tych związanych z innowacjami, technologiami oraz praktycznym funkcjonowaniem branży chemicznej.

Współpraca PCC Rokita i Wydziału Chemicznego trwa od pięciu lat. Dzięki niej studenci naszej uczelni mogą m.in. starać się o fundowane przez firmę stypendia czy też korzystać z oferty płatnych staży, a PCC Rokita może w ten sposób mieć wpływ na przygotowanie swojej przyszłej kadry, kształconej zgodnie z potrzebami rynku również na płaszczyźnie naukowo-badawczej.

red.