Powalczą z królową nauk. W weekend finały gier logicznych i matematycznych

Data: 25.05.2018 Kategoria: konkursy/stypendia, życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Ponad 400 osób będzie w sobotę i niedzielę mierzyć się z matematycznymi łamigłówkami na Politechnice Wrocławskiej. Najlepsi wejdą w skład kadry Polski na mistrzostwa świata, które w sierpniu zorganizowane zostaną w Paryżu

matematycy_medale2016_2.jpgKolejna już, 15. edycja Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych tradycyjnie rozgrywana jest na naszej uczelni. W finałach, które potrwają dwa dni (26-27 maja), wystartuje ponad 400 osób z całego kraju. Uczestnicy zostali wyłonieni podczas dwuetapowych eliminacji, przeprowadzonych w styczniu i lutym za pośrednictwem internetu. W weekend rywalizować będą podzieleni na osiem kategorii: uczniowie klas III szkoły podstawowej, uczniowie klas IV, uczniowie klas V-VI, uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci i uczniowie szkół pomaturalnych, osoby zawodowo zajmujące się matematyką i informatyką oraz pozostali dorośli.

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę, 26 maja, o godzinie 12 w budynku C-13. Nazajutrz rywalizacja rozpocznie się już o godzinie 8. Najlepszych poznamy ok. godziny 15, podczas gali kończącej zawody, na którą zapraszamy do auli gmachu głównego PWr.

Najlepsi z każdej kategorii wejdą w skład polskiej drużyny na turniej we Francji, który odbędzie się w ostatni weekend sierpnia (29-30.08). Paryskie zawody nazywa się nieoficjalnie mistrzostwami świata w grach matematycznych i logicznych. Rozgrywane są one od 1987 roku, a Polska startuje w nich od 1992 r. Nasi reprezentanci regularnie przywożą z każdej imprezy po kilkanaście medali.

Więcej szczegółów na stronie internetowej Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych.