Ponad 20 mln zł dla PWr na rozwój programów kształcenia

Data: 03.01.2019 Kategoria: aktualności ogólne, studia

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło w czwartek wyniki konkursu na „Zintegrowane Programy Uczelni”. Wśród szkół wyższych, które otrzymały dofinansowanie, znalazła się także Politechnika Wrocławska otrzymując grant na ponad 21 mln zł

zintegrowane_programy_uczelni.pngCelem konkursu jest m.in. dostosowanie i realizacja programów kształcenia do potrzeb społeczno-gospodarczych, podnoszenie kompetencji studentów, tworzenie wysokiej jakości programów stażowych, studiów doktoranckich, podnoszenie kompetencji dydaktycznych uczelnianych kadr, a także wspieranie świadczenia wysokiej jakości usług przez jednostki działające w strukturze uczelni.

Na cały program „Zintegrowane Programy Uczelni” składają się łącznie trzy konkursy, tzw. ścieżki: I, II oraz III. W ramach tej ostatniej, której wyniki ogłoszono w czwartek, o dofinansowanie mogły się ubiegać największe uczelnie, kształcące co najmniej 20 tys. studentów. Początkowo budżet konkursu wynosił 250 mln zł, ale kwota ta została zwiększona ze względu na wysoką jakość i znaczenie zgłoszonych projektów.

Ostatecznie nagrodzonych zostało dziesięć szkół wyższych, które łącznie otrzymają ok. 295 mln zł. Nasza uczelnia otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Cyberbezpieczeństwo dla gospodarki przyszłości”.

Zgodnie z wymogami konkursu, dofinansowane projekty obejmują zakresem merytorycznym przynajmniej cztery z wymaganych modułów: programów kształcenia, podnoszenia kompetencji studentów, programów stażowych, wsparcia świadczenia wysokiej jakości usług przez instytucje wspomagające studentów w rozpoczęciu aktywności zawodowej na rynku pracy (np. akademickie biura karier), studiów doktoranckich oraz zarządzania w instytucjach szkolnictwa wyższego.

Wyniki dwóch pozostałych "ścieżek” zostaną ogłoszone w I kwartale tego roku. Ogłoszenie listy rankingowej Ścieżki II, z założonym budżetem 250 mln zł, zaplanowano na połowę lutego 2019 roku, a Ścieżki I, z budżetem 500 mln zł na drugą połowę marca 2019.

Pełne wyniki konkursu dostępne są na stronie NCBR.

Konkurs Narodowego Centrum Badań i Rozwoju „Zintegrowane Programy Uczelni” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.