Politechnika wchodzi do gry

Data: 04.11.2016 Kategoria: życie uczelni

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W sobotę w Pasażu Grunwaldzkim zaprezentowana została wrocławska edycja kultowej gry Monopoly. Na planszy znajdują się dwa pola związane z Politechniką Wrocławską

monopoly2a.jpgWrocław jest czwartym miastem w Polsce, po Warszawie, Krakowie i Gdańsku, który ma swoją edycję gry. Podczas uroczystej premiery można było zobaczyć, które miejsca i ulice stolicy Dolnego Śląska znalazły się na planszy.  Jedną z trzech najdroższych pozycji w grze jest pole „Politechnika Wrocławska”, przedstawiające gmach główny uczelni. Bardziej wartościowe od PWr okazały się jedynie Ostrów Tumski i Hala Stulecia. Dodatkowo każdy gracz może zakupić pole „Polinka”, które będzie funkcjonowało jako jedno z czterech pól transportowych.

To nie koniec atrakcji związanych z uczelnią w grze Monopoly. Jedna z kart specjalnych również dotyczy PWr. Po jej wyciągnięciu gracz dowiaduje się, że jego projekt studenckiego robota zwyciężył w międzynarodowych zawodach, za co otrzyma gratyfikację finansową.

Oprócz własnego wydania Monopoly Wrocław zyska też wersję dla dzieci. Plansza będzie zawierać wizerunki miejscowych krasnali. Oczywiście nie zabraknie tych znajdujących się na naszym kampusie: Ósemki wioślarskiej (przy Bulwarze PWr), Wykształciucha (przy bud. C-13), Chemika (przy bud. A-2) oraz Lappka (przy bud. D-20). Oficjalna premiera tej wersji zaplanowana jest na grudzień.

Kilka dni przed premierą swoją wizytę na kampusie PWr złożył Pan Monopoly. Zwiedzając Politechnikę Wrocławską spotkał się z dr. Jackiem Lamperskim, prorektorem ds. studenckich oraz przedstawicielami samorządu. Odwiedził także najbardziej popularne miejsca na uczelni: Strefę Kultury Studenckiej, bud. C-13, Pasaż Studentów i Polinkę.