Politechnika w świątecznym klimacie

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wydziałowe imprezy mikołajkowe, zbiórki słodyczy dla podopiecznych domów dziecka i loterie fantowe, z których dochód zostanie przekazany najbardziej potrzebującym – na Politechnice Wrocławskiej już od kilku dni panuje prawdziwie świąteczna atmosfera

Na mikołajkowych gości Wydziału Mechanicznego czekał wielki tort, przygotowany we współpracy z Santander Universidades Polska, a hol budynku B-4 pełny był studentów i pracowników w świątecznych przebraniach. Nie zabrakło wspólnego malowania bombek i ubierania choinki, a spotkaniu towarzyszył koncert wydziałowego bandu. Zespół można było spotkać później na kampusie PWr i w gmachu głównym, gdzie zagrali dla władz uczelni i pracowników administracji.

To nie koniec atrakcji! Jeszcze dziś Samorząd Studencki Wydziału Inżynierii Środowiska zaprasza na „Mikołajkowe łyżwy z W7”. Wspólne ślizganie rozpocznie się o godz. 20.00 na lodowisku przy ul. Spiskiej. 17 grudnia natomiast W13 organizuje mikołajkowy wypad na kręgle.

20181206_105717.jpgNasza uczelnia pomaga też najbardziej potrzebującym. W akcję „Szlachetna Paczka” włączył się Wydział Podstawowych Problemów Techniki, Samorząd Studencki Wydziału Mechaniczno-Energetycznego oraz LEM Wrocław i Koło Naukowe Pojazdów i Robotów Mobilnych.
W9 nie tylko zbierał dary, ale zorganizował także kiermasz ciast oraz loterię fantową, podczas której można było wygrać m.in. piłkę z autografem Marcina Gortata, wcześniejsze zapisy w semestrze letnim czy punkty z zajęć spalania i paliwa u dr. Michała Ostrycharczyka . Loterię przygotowali również LEM i KN PiRM – ci, którzy mieli szczęście w losowaniu, mogli przejechać się elektrycznym motocyklem zwanym „Zielony”.

Studenckie Koło Naukowe „Płomień” pamiętało o bezdomnych czworonogach. Samodzielnie upiekli muffiny i pyszne (próbowaliśmy!) ciasta. Każdy, kto wrzucił „coś” do puszki, mógł skosztować wypieków. Dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych wrocławskiego schroniska.

Samorząd Studencki PWr oraz Santander Universidades postanowili zebrać słodycze dla domów dziecka. Akcję pod nazwą „Ja pierniczę, oddaję słodycze!” połączyli z konkursem na najładniej ozdobione pierniki. Zbiórka zakończy się 14 grudnia, a słodkości można przynosić do Strefy Kultury Studenckiej (w kawiarni stoi specjalna skrzynka na dary) oraz siedziby samorządu.
Inna akcja, w czasie której zbierane będą słodycze, artykuły szkolne i zabawki dla dzieci, dopiero się rozpocznie. „Daj Słodziaka dla Dzieciaka!” potrwa od 10 do 18 grudnia, a jej organizacją zajmą się W1, W4, W6, W7 oraz Zespół Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej.

Wciąż także można wziąć udział w inicjatywie Samorządu Studenckiego Wydziału Matematyki, który postanowił pomóc wychowankom rodzinnych domów dziecka. Akcja "Zostań Świętym Mikołajem! Świąteczna zbiórka W13" potrwa do 18 grudnia.

asz