Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Wicemistrzostwo we wioślarstwie

Data: 22.05.2019 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Jakub Dominiczak z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii zdobył indywidualnie złoty medal, a męska ósemka srebrny na Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie. Z kolei nasi unihokeiści obronili tytuł mistrzów w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej.

Sukces wioślarzy

W sobotę (18 maja) w Bydgoszczy rozegrano Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Jakub Dominiczak, z czasem z czasem 3:41:30 minuty, zwyciężył wśród jedynek mężczyzn. Męska ósemka w składzie: Adam Dąbek, Maciej Jasiński, Przemysław Kędziora, Piotr Kupczyk, Damian Lichaczewski, Mateusz Rosiak, Adrian Wiktorek, Sebastian Łanda i Jakub Łanda, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów, ustępując jedynie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Tuż za podium, na czwartej pozycji, uplasowała się żeńska ósemka w składzie: Noella Dolińska, Katarzyna Dudek, Aneta  Niemiec, Bernadetta Polańska, Joanna Przebięda, Weronika Relich, Iga Sosnowska, Aleksandra Stachowicz i Gabriela Wojciechowska. Wioślarki z Politechniki Wrocławskiej pierwszy raz były tak blisko zdobycia medalu na akademickich mistrzostwach Polski..

Natomiast 7. miejsce w dwójkach kobiet z czasem 4:15:16 minuty zajęły: Aleksandra Stachowicz i Gabriela Wojciechowska. Teraz męska i żeńska osada wioślarska przygotowują się do regat Odra River Cup, które zostaną rozegrane we Wrocławiu (1 czerwca).

Złoto dla unihokeistów

Sukcesem PWr zakończył się ostatni turniej Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w unihokeju 2018/19 (17 maja). Podopieczni trenera Krzysztofa Zemankiewicza nie przegrali ani razu, wygrywając kolejno z przeciwnikami z Uniwersytetu Wrocławskiego, Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Tym samym obronili tytuł mistrzowski, zdobyty w poprzednim sezonie.

Indywidualnie został również wyróżniony jeden z naszych graczy - Jan Kleinhardt, który zdecydowanie wygrał punktację kanadyjską turnieju. Strzelając 8 goli i notując 9 asyst w 12 spotkaniach został najbardziej wartościowym graczem tego sezonu Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej w unihokeju.

Naszą uczelnię reprezentowali: Bartosz Żydyk, Michał Wanat, Przemysław Szymaszek, Maciej Welka, Rene Laflamme, Radosław Gołomski, Jan Kleinhardt oraz kapitan Eryk Kuc

Otwarte mistrzostwa w tenisie ziemnym

W najbliższą niedzielę, 26 maja, na Kortach Olimpijskich, zostaną rozegrane IV Otwarte Tenisowe Mistrzostwa Wydziału Podstawowych Problemów Techniki „PePeT OPEN 2019”. Format turnieju (gra parami z rotacją) pozwoli na dobrą zabawę wszystkim zawodnikom, niezależnie od poziomu umiejętności gry. W ramach mistrzostw zostanie również rozegrany pojedynek studentów W11 z kadrą wydziału. Udział w turnieju jest bezpłatny oraz otwarty dla osób z innych wydziałów a nawet spoza Politechniki Wrocławskiej. Dla zwycięzców przewidziano nagrody, a na wszystkich uczestników i kibiców czeka ciepły posiłek. Zapisy na zawody trwają do jutra, tj. do 23 maja, poprzez formularz rejestracyjny na stronie internetowej Wydziału Podstawowych Problemów Techniki. Koordynatorem wydarzenia jest Ernest Sadowski z Samorządu Studenckiego WPPT: tel. 691 966 662.