TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Udane pierwsze starty w DLM

Data: 23.11.2021 Kategoria: aktualności ogólne, aktywność studencka, sport

Sportowcy z Politechniki Wrocławskiej z sukcesami startują w Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej. Za nimi już zawody w biegach przełajowych, pływaniu, koszykówce i siatkówce. A kto zwyciężył w wirtualnym Biegu o Puchar Rektora PWr?

Dolnośląska Liga Międzyuczelniana rozpoczęta

Reprezentacja PWr w zawodach w biagach przełajowychSekcja biegów przełajowych z PWr ścigała się w zawodach z przedstawicielami innych dolnośląskich uczelni. Nas biegacze stanęli na wysokości zadania, zajmując 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej mężczyzn. W barwach Politechniki startowali: Maciej Demucha, Mateusz Szydło, Kacper Wiśniewski, Mikołaj Kotuła, Maciej Karczewski i Michał Hajzer, a także Marta Frąckowiak, Maria Fabijan, Oliwia Frankiewicz oraz trenerka – Marta Rother. Maciej Demucha zwyciężył także w kategorii open.Z kolei Marta Frąckowiak z PWr zdobyła brązowy medal open i srebrny w klasyfikacji DLM.

Organizatorem zawodów, rozegranych 20 listopada, była Akademia Wojsk Lądowych.

Po długiej przerwie do startów w zawodach wróciła sekcja pływacka PWr. 17 listopada pływaczki i pływacy stanęli na słupkach startowych w ramach pierwszego cyklu rywalizacji DLM.

– W większości konkurencji zawody zdominował AWF, ale na 100 m stylem zmiennym mężczyzn nie było na nas mocnych – cieszą zawodnicy. Nasi pływacy zajęli wszystkie medalowe miejsca w tej konkurencji: Mikołaj Moksiak zajął pierwsze, Sami Elgalal – drugie, a trzecie – Adam Tokarski.

Zawody DLM w pływaniu

W rywalizacji kobiet Ida Żołędowska zdobyła srebrny medal na 100 m stylem klasycznym, Aleksandra Fijołek zajęła 2. miejsce na 50 m stylem motylkowym. Reprezentacje PWr w sztafetach 4x50 dowolnym mężczyzn, 4x50 zmiennym mężczyzn i 4x50 zmiennym kobiet zdobyły srebrne medale.

Zawody rozegrano 17 listopada na terenie pływalni Uniwersytetu Przyrodniczego.

Pierwsze mecze w lidze rozegrały też nasze sekcje koszykówki i siatkówki. Wszystkie pojedynki wygrały drużyny z PWr. Koszykarki pokonały zespół Uniwersytetu ekonomicznego 71:32, koszykarze zwyciężyli w starciu z Uniwersytetem Przyrodniczym 87:69. Z kolei nasze siatkarki zwyciężyły drużynę Akademii Wojsk Lądowych, a siatkarze męską reprezentację z tej uczelni pokonali 3:1.

Baner promujący SWFiS PWr

Wirtualny Bieg o Puchar Rektora PWr

Zbiorowe zdjęcie uczestników bieguPodobnie jak w roku ubiegłym ze względu na panującą pandemię koronawirusa tradycyjny Bieg o Puchar Rektora odbył się w formie wirtualnej. Są to zawody organizowane przez Studium Wychowania Fizycznego i Sportu PWr i Akademicki Klub Sportowych PWr w ramach obchodów Święta Politechniki Wrocławskiej. Startują w nich studenci, nauczyciele akademiccy, uczniowie ALO PWr, pracownicy i sympatycy naszej uczelni.

W rywalizacji można było wziąć udział od 13 do 15 listopada. W tym czasie każdy uczestnik indywidualnie musiał pokonać jednorazowo dystans 5 lub 10 km w dowolnym miejscu w Polsce lub za granicą, uwzględniając obowiązujące wytyczne sanitarne oraz przepisy ruchu drogowego.

Wyścig toczył się w kilku kategoriach: studentki i studenci, pracownicy – kobiety i mężczyźni do 50 lat (dotyczy również pracowników ALO) i powyżej 50 lat, absolwentki i absolwenci, uczennice i uczniowie ALO PWr.

W sumie zarejestrowało się 228 uczestników i uczestniczek. Na dystansie 10 km najszybsi byli Martyna Staśkiewicz (00:45:18) i Krystian Walewski (00:36:40), a na 5 km zwyciężyli – Marta Frąckowiak (00:22:19) i Konrad Chrostowski (00:16:19).

Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj.

Sekcja narciarska na zgrupowaniu w Austrii

Do startów w zawodach w tym sezonie przygotowuje się sekcja narciarska PWr. Nasi sportowcy szlifowali swoje umiejętności na zgrupowaniu w Austrii na lodowcu Pitztaler pod okiem instruktorów.

Opiekunem sekcji jest Tomasz Knap. Stacjonarnie nasi sportowcy trenują dwa razy w tygodniu na zajęciach na siłowni. Szczegóły tutaj.

Więcej o osiągnięciach sportowych zawodników PWr znajdziesz na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.