Politechniczny przegląd sportowy: Studentki PWr najlepsze w biegach przełajowych

Data: 15.06.2021 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Nasze studentki świetnie sobie radzą w świecie sportu. Spektakularnym zwycięstwem na AMP mogą pochwalić się biegaczki przełajowe, a żeńska drużyna piłki nożnej jest najlepsza wśród uczelni technicznych w kraju.

Puchar dla PWr

AMP w biegach przełajowychAkademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych, które w miniony weekend rozegrano w Supraślu, zakończyły się wielkim sukcesem Politechniki Wrocławskiej. Drużyna studentek z PWr zdeklasowała zawodniczki z całej Polski i zdobyła puchar w kategorii Open.

Do wygranej przyczyniły się: Monika Bereźnica, zdobywając złoty medal wśród uczelni technicznych na dystansie 3 km, Justyna Romanowska - złoto na 6 km oraz zaraz za podium: Marta Frąckowiak i Maria Szumada (obie na 3 km) i Maria Fabijan (na 6 km).

Męska drużyna - Maciej Demucha, Michał Fedorczak, Konrad Chrostowski, Mateusz Semper, Kamil Troszczyński, Janek Solecki i Michał Waliduda -  wywalczyła srebrny medal w klasyfikacji uczelni technicznych. W klasyfikacji generalnej zajęli 4. miejsce.

W zawodach wystartowało ponad pół tysiąca zawodników reprezentujących ponad sześćdziesiąt uczelni.

Dołącz do nas! Rekrutacja na PWr

Dziewczyny na murawie

Żeńska drużyna piłki nożnej PWrNasze zawodniczki wystartowały w AMP w piłce nożnej, które od 6 do 9 czerwca odbywały się w Szczecinie. O medale walczyło szesnaście drużyn. Zespół z Politechniki Wrocławskiej zdobył mistrzostwo wśród uczelni technicznych, w klasyfikacji generalnej był na 9. miejscu.

Najlepszą drużyną zawodów była ekipa z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, która nie przegrała ani jednego meczu.

Mistrzowie Dolnego Śląska w unihokeju

W Dolnośląskiej Lidze Międzyuczelnianej powróciły rozgrywki w unihokeja. Nasza drużyna po kilkumiesięcznej przerwie w zawodach spowodowanej pandemią zaprezentowała świetne przygotowanie.

Drużyna unihokeja z PWrZespół z PWr wygrał finałowy turniej, pokonując zespoły Akademii Wychowania Fizycznego i Uniwersytetu Wrocławskiego. Tym samym Politechnika Wrocławska zdobyła mistrzostwo Dolnego Śląska. Królem strzelców został nasz student Filip Panek.

Skład drużyny PWr: Aleksandra Lewandowska, Maciej Hajdamowicz, Rene Laflamme, Filip Panek, Jędrzej Sikora, Maciej Welka.

Aktualnie nasi unihokeiści walczą w Akademickich Mistrzostwach Polski, które rozgrywane są w Warszawie. O tytuł mistrza Polski walczą 22 drużyny, w tym zespół z Politechniki Wrocławskiej.

Więcej o osiągnięciach sportowych zawodników PWr znajdziesz na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.

ISZ

Przeczytaj też: