Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

Politechniczny przegląd sportowy: Medale dla pływaków i szermierzy

Data: 24.04.2018 Kategoria: aktualności ogólne, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasi pływacy zostali mistrzami rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Wysoką formę potwierdzili zdobywając medale na Akademickich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w miniony weekend w Poznaniu

Sukcesy pływackie

plywanie_amp.jpgSekcja pływacka Politechniki Wrocławskiej przywiozła z AMP aż osiem medali. Bartosz Makowski zdobył brązowy w kategorii open 50 m stylem dowolnym i srebrny w typie uczelni technicznych; Łukasz Chowaniec – brązowy 50 m grzbietem, brązowy 50 m stylem motylkowym i złoty wśród uczelni technicznych. Męska sztafeta 4x50 m stylem dowolnym zajęła drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. Skład zespołu to: Bartosz Makowski, Paweł Kałużny, Mateusz Kalinowski, Łukasz Chowaniec.

Z kolei najlepszy wynik naszych zawodniczek to brązowy medal na dystansie 50 m stylem klasycznym dla Anny Sobki. Drużyna żeńska zdobyła też brązowy medal w sztafecie 4x50 stylem zmiennym. Naszą uczelnię reprezentowały: Weronika Karlińska (grzbiet), Anna Sobko (klasyczny), Kamila Wiśniewska (delfin), Gosia Grela (kraul).

Pływacy z Politechniki Wrocławskiej zostali też tegorocznymi mistrzami rywalizacji w ramach Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej, wyprzedzając sportowców z Uniwersytetu Wrocławskiego i AWF.

Srebro dla szermierzy

szermierka.jpegW ubiegły weekend odbyły się także Akademickie Mistrzostwa Polski w szermierce. Nasi sportowcy, na zawodach rozgrywanych w Poznaniu, zdobyli cztery medale. Anna Mroszczak zajęła pierwsze miejsce w szpadzie kobiet, Jerzy Nawrocki był drugi w szpadzie mężczyzn, a Daniel Marcol w tej samej kategorii – trzeci.

Srebrny medal we florecie mężczyzn zdobył Maxime Tarasiewicz. W klasyfikacji drużynowej szermierze z Politechniki Wrocławskiej zajęli drugie miejsce.

W zmaganiach, które po raz pierwszy weszły w skład AMP-ów, wystąpiło 82 szermierzy, reprezentujących 28 uczelni wyższych.

Piłkarscy wicemistrzowie Dolnego Ślaska

Powoli finiszują rozgrywki Dolnośląskiej Ligi Międzyuczelnianej. Wyłoniono już mistrzów regionu w wielu dyscyplinach (m.in. siatkówce i koszykówkce), a teraz poznaliśmy najlepszą drużynę piłkarską. W meczu finałowym Akademia Wychowania Fizycznego pokonała zespół Politechniki Wrocławskiej 2:0. Tym samym nasi piłkarze zdobyli tytuł wicemistrzów. Obydwie drużyny wystartują w półfinałach Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej, które odbędą się w Katowicach 20-22 maja 2018 r.

Ósemka PWr na regatach w Splicie

Nasi sportowcy jadą na zawody wioślarskie do Splitu. Sveti Duje Rowing Regatta to prestiżowa impreza, w której startują akademickie ósemki z Oxfordu, Cambridge, Aachen, Zagrzebia czy Krakowa.

Dla naszych wioślarzy będą to pierwsze w tym sezonie zawody rozgrywane na wodzie. Niedawno, udziałem w Akademickich Mistrzostwach Polski na ergometrze, zakończyli sezon zmagań halowych i to z bardzo dobrym wynikiem.

Międzynarodowe Regaty Wioślarskich Ósemek Akademickich Sveti Dujewe w Splicie będą rozgrywane w pierwszy majowy weekend (5-6 maja). Potem naszych wioślarzy czekają zawody o Puchar Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Akademickie Mistrzostwa Polski w Bydgoszczy oraz Odra River Cup 2018.

Więcej o osiągnięciach naszych zawodników na profilu facebookowym Akademickiego Klubu Sportowego PWr.