Politechniczny przegląd sportowy: Budowlańcy najlepsi w futsalu

Data: 06.02.2018 Kategoria: sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Nasi studenci w ferworze zaliczeń i egzaminów znaleźli jeszcze siły, żeby pościgać się na ergometrze wioślarskim i zagrać w halową piłkę nożną, zdobywając przy tym medalowe miejsca

erogwiosla2018_2.jpgW ostatni weekend stycznia odbyły się we Wrocławiu 27. Mistrzostwa Polski na ergometrze wioślarskim. W turnieju startowali zawodowcy, ale też sztafety studenckie w tym reprezentanci Ósemki Pwr. Zarówno w rywalizacji męskiej (ścigały się dwa składy), jak i damskiej nasi wioślarze poradzili sobie bardzo dobrze. Mężczyźni zajęli 1. i 3. miejsce, a kobiety – 1. miejsce. Dla naszych sportowców był to udany start, a kolejny już w kwietniu na Akademickich Mistrzostwach Polski.

Pod koniec stycznia rozegrano też Mistrzostwa Politechniki Wrocławskiej w futsalu. W turnieju wzięło udział czternaście zespołów z różnych wydziałów. Mistrzami została drużyna W2 z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego. Drugie miejsce zdobyła ekipa Wydział Śledczy z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki, a trzecie – WKS z Wydziału Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii.

W najbliższą sobotę, 10 lutego, o medale będą mieli okazję powalczyć miłośnicy białego szaleństwa. Na stokach w ośrodku narciarskim Czarnów-Ski zostaną rozegrane Mistrzostwa PWr w narciarstwie i snowboardzie. Informacje o zapisach na stronie Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.