TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

Pokolenie W – nowy projekt władz miasta z udziałem naszych naukowców

Data: 03.10.2017 Kategoria: popularyzacja nauki

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Czworo badaczy z PWr zostało bohaterami akcji promocyjnej Pokolenie W, która ma zachęcić młodych ludzi do studiowania w stolicy Dolnego Śląska. W projekt zaangażowało się dziesięć państwowych uczelni Wrocławia oraz władze miasta 

pokolenie1.jpgPokolenie W to kampania wizerunkowa skierowana do osób, które stoją przed jednym z najtrudniejszych życiowych wyborów, czyli wyborem miejsca do studiowania. O projekcie opowiadali w poniedziałek prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, prezes ARAW Ewa Kaucz oraz rektor Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu prof. Piotr Kielan. 

- Według naszych badań 90 procent studentów, którzy uczą się we Wrocławiu, jest zadowolonych z tego wyboru, a aż 88 procent rekomendowałoby miasto znajomym wybierającym studia - mówiła Ewa Kaucz, prezes ARAW.  - I to jest przekaz, który chcielibyśmy promować. Potencjał miasta pokazujemy przez bohaterów kampanii, czyli osoby, które często się nie urodziły we Wrocławiu, ale tutaj przyjechały na studia, tutaj działają i realizują projekty. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju, bowiem do tej pory i uczelnie, i miasta zwykle promowały się samodzielnie. 

Kampania potrwa do końca listopada 2017 r. W jej ramach zaplanowano także specjalny konkurs dla osób związanych ze stolicą Dolnego Śląska, które chcą pokazać realizowane tutaj przez siebie projekty . Więcej o konkursie tutaj.

W gronie 40 osób – studentów, naukowców, absolwentów – promujących akcję znaleźli się reprezentanci Politechniki Wrocławskiej: Wojciech Wodo - doktorant na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki, Magdalena Bożek - studentka Wydziału Inżynierii Środowiska oraz doktoranci Wydziału Architektury: Jerzy Łątka i Leszek Orzechowski.

pokolenie6.jpg- Wrocław to miasto niezaprzeczalnie wyjątkowe – tłumaczy Wojciech Wodo. - Przyjechałem tu z centralnej Polski i już po trzech dniach mówiłem „u mnie we Wrocławiu”. Nie czułem żadnych barier czy zderzenia z lokalną kastą, przeciwnie – to miasto samo wpychało mnie w różne możliwości. Ponadto uważam, że każdy inżynier powinien być humanistą i szukać sobie przestrzeni do myślenia.

Wojciech Wodo jest twórcą biometrycznej klawiatury, która potrafi rozpoznać swojego właściciela. Swój wynalazek już opatentował i teraz prowadzi rozmowy nad wdrożeniem go do masowego użytku. O sobie mówi, że zawsze pracuje z myślą o tym, do czego jego pomysły mogą się przydać, jakie problemy trzeba rozwiązać. 

W kampanię zaangażowały się także Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Papieski Wydział Teologiczny, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu i Uniwersytet Wrocławski.

Więcej na stronie projektu.

Politechnika Wrocławska © 2024

Nasze strony internetowe i oparte na nich usługi używają informacji zapisanych w plikach cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić w dowolnej chwili. Ochrona danych osobowych »

Akceptuję