Piosenka kabaretowa w Klubie Seniora

Data: 02.02.2017 Kategoria: seniorzy

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W ostatni czwartek stycznia w Klubie Seniora Politechniki Wrocławskiej zorganizowana została Gala Piosenki Kabaretowej. Spotkanie przygotowali i poprowadzili Władysław Mochnacki i Andrzej Ostoja-Solecki

kabaret_klub_seniora1.jpgLicznie zgromadzona publiczność usłyszała utwory najwybitniejszych twórców i wykonawców tego gatunku w Polsce, m.in. te wykonywane przez pierwsze działające na ziemiach polskich kabarety Qui pro Quo i Zielony Balonik. Teksty dla tych grup tworzyli m.in. Julian Tuwim i Tadeusz Boy-Żeleński. Nasi seniorzy mogli też sobie przypomnieć repertuar kabaretów powojennych oraz fragmenty programów kabaretów telewizyjnych, takich jak Kabaret Starszych Panów oraz Kabaret Olgi Lipińskiej. Na zakończenie spotkania organizatorzy przypomnieli utwory Kabaretu Elita, których w klubie działającym na Politechnice Wrocławskiej nie mogło zabraknąć. Twórcami tej powstałej pod koniec lat 60. XX wieku grupy byli studenci naszej uczelni: Jan Kaczmarek, Tadeusz Drozda i Jerzy Skoczylas.

ml