Pierwsi absolwenci liceum PWr odebrali świadectwa

Data: 28.04.2017 Kategoria: aktualności ogólne

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Uczniowie klas trzecich Liceum Akademickiego Politechniki Wrocławskiej zakończyli w piątek rok szkolny. Teraz czekają na nich egzaminy maturalne, które rozpoczną się już 4 maja

W sumie świadectwa odebrało 72 uczniów, którzy w 2014 r. jako pierwsi rozpoczęli naukę w liceum PWr. Wszyscy otrzymali pamiątkowe medale w kształcie tarczy z napisem „Absolwent ZSA”.

pozegnanie_klas_trzecich.jpg– Jesteście w najlepszym momencie swojego życia. Jesteście młodzi, piękni, bogaci duchem i wiedzą, którą pobieraliście w naszej szkole. Siła tych wartości jest w was i niech tam zostanie. Jesteśmy przekonani o waszym dobrym przygotowaniu do zbliżających się egzaminów i jestem pewna, że smoka matury pokonacie ze spokojem. Nasza szkoła zaczęła działać razem z wami, z wami rosła, dojrzewała i dzięki wam będzie trwać nadal – powiedziała dyrektor placówki Agata Roman.

W trakcie uroczystości ponad 30 uczniów otrzymało nagrody ufundowane przez Politechnikę Wrocławską m.in. za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową frekwencję, udział w olimpiadach, aktywność wolontariacką i wysokie wyniki uzyskane na egzaminie przeprowadzonym w ramach konkursu „Studium Talent”. Odbyła się także ceremonia przekazania sztandaru szkoły przedstawicielom klas drugich.

– Muszę przyznać, że decyzja o powołaniu szkoły była jedną z najlepszych, którą, dzięki akceptacji Senatu uczelni, podjąłem. Trzy lata temu wy podjęliście duże ryzyko, ale dziś możemy śmiało powiedzieć, że wybraliście dobrze. O waszą maturę jestem spokojny, ale później przed wami wybór studiów i wiem, że bez względu na to co zdecydujecie, to jako absolwenci Liceum Akademickiego PWr dacie sobie radę w życiu – powiedział prof. Tadeusz Więckowski, były rektor PWr i pomysłodawca utworzenia Zespołu Szkół Akademickich.

Pierwsza inauguracja roku szkolnego w Zespole Szkół Akademickich miała miejsce 1 września 2014 r. Gimnazjum i liceum wchodzące w skład ZSA są szkołami publicznymi, nauka w nich jest bezpłatna.  Oprócz  tradycyjnych klas lekcyjnych szkoła ma do dyspozycji laboratoria fizyczno-chemiczne, sale multimedialne i pomieszczenia do e-learningu. Obecnie w szkole pracuje ponad 60 nauczycieli. W związku z planowaną reformą edukacji, zbliżająca się rekrutacja będzie prowadzona wyłącznie do klas licealnych, których utworzonych zostanie pięć.

mic