Paczki od naszych studentów dla potrzebujących dzieci. Zbiórka ubrań i przyborów szkolnych

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Studenci z Wydziałów: Matematyki oraz Informatyki i Zarządzania organizują świąteczną pomoc dla podopiecznych fundacji „Dom Pełen Serca”. Zbierają m.in. pomoce szkolne, ubrania, gry i zabawki. Każdy może się dołączyć

- To nie jest nasza pierwsza tego typu akacja – mówi Aleksandra Maćków, przewodnicząca Samorządu Studenckiego Wydziału Matematyki. - W maju zrobiliśmy zbiórkę dla rodzinnego domu dziecka prowadzonego przez rodzinę Sujków. Zgromadziliśmy wtedy przybory szkolne, gry planszowe, zabawki, ubrania, kosmetyki, słodycze oraz "gadżety" z logiem PWr. Wszystkie podarunki sprawiły ogromną radość dzieciom i ich rodzicom zastępczym. To był prezent z okazji Dnia Dziecka.

przybory_szkolne.jpgTeraz studenci postanowili przygotować podarunki świąteczne dla podopiecznych fundacji „Dom Pełen Serca” z dwóch rodzinnych domów dziecka.  W jednym z nich jest piątka małych dzieci -  w wieku od pół roku do 4 lat: Daniel, Patryk, Renata, Laura i Fabian. - Dla nich przydadzą się pampersy w rozmiarze 4, chusteczki nawilżające, sucha żywność i oczywiście zabawki. Dzieci z tego domu są uczulone na czekoladę, także jeśli zechcecie przekazać słodycze, niech będą to produkty niezawierające czekolady – apelują organizatorzy zbiórki.

W drugim rodzinnym domu dziecka wychowankami są: Krzysiu (9 lat), Dorota (6 lat), Kuba (7 lat), Diana (4 lata) i Dagmara (1 rok).  - Dzieci bardzo ucieszą się z puzzli, gier edukacyjnych, mile widziane są gry matematyczne, zabawki i słodycze – mówi Aleksandra Maćków. Dodaje, że w domu także przyda się sucha żywność oraz pampersy rozmiar 4 dla najmniejszej Dagmary.

Zbiórka na Wydziale Matematyki potrwa do 20 grudnia. W budynku C-11 naprzeciwko portierni ustawiono pojemnik, do którego można włożyć prezenty. - Będziemy bardzo wdzięczni za wszelkie przekazane dary. Pokażmy, że W13 ma duże serce – zachęcają studenci.

Podobną akcję przygotował Samorząd Studencki Wydziału Informatyki i Zarządzania. - Od dłuższego czasu chcieliśmy zorganizować taką zbiórkę charytatywną na naszym wydziale. Okazja sama się nadarzyła, gdy skontaktowali się z nami studenci z Wydziału Matematyki. Fundacja, z którą współpracują, ma pod opieką nie tylko rodzinne domy dziecka, ale też rodzinny zastępcze dla dzieci z niepełnosprawnością – wyjaśnia Karolina Wierzbicka z Wydziału Informatyki i Zarządzania. – Ani przez chwilę się nie zastanawialiśmy!

Postanowili przygotować podarunki dla rodziny z Maniowa Wielkiego. Opiekuje się ona trójką dzieci: 13-letnim Kacprem (z zespołem Downa), który interesuje się piłką  nożną i lubi czytać kolorowe gazety, 15-letnim Gabrielem, lubiącym gry komputerowe, 17-letnią Olgą (z lekką niepełnosprawnością umysłową), która chętnie rysuje, gra w gry komputerowe, edukacyjne. - Rodzina bardzo chciałaby dostać globus, potrzebuje też ubrań, przede wszystkim kurtek – informują organizatorzy zbiórki.

Z kolei druga rodzina mieszka w Wierzbicach i opiekuje się dziećmi na wózkach inwalidzkich. Prowadzi też warsztaty garncarskie. – Dla nich potrzebujemy wyposażenia AGD do ich nowego domu suszarki do odzieży oraz zmywarki do naczyń  - mówi Karolina Wierzbicka. - Z całego serca wierzymy, że uda nam się stworzyć dla rodzin takie prezenty, jakie sobie wymarzyli. Globus, zestaw do rysowania, suszarka do odzieży, ubrania – to jest nasz cel!

Zbiórka na IZ  zakończy się 20 grudnia. Rzeczy można przynosić w pokoju 1a12 w budynku B-4 w rozszerzonych godzinach dyżurów samorządu.

Studenci z obu wydziałów planują sami dostarczyć podarki dzieciom i złożyć przy okazji świąteczne życzenia.

Więcej szczegółów odnośnie zbiórek prezentów znajduje się na profilach facebookowych: Święty Mikołaj dla Domu DzieckaZostań św. Mikołajem.

ISZ