Ogólnopolska konferencja matematyczna "OMatKo!"

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Wykłady, prezentacje wyników badań, dyskusje o projektach naukowych i sesja plakatowa to najważniejsze punkty ogólnopolskiej konferencji matematycznej „OMatKo!”, która w dniach 7-9 kwietnia odbędzie się na Politechnice Wrocławskiej

Konferencja jest skierowana zarówno do studentów jak i doktorantów, a jej celem jest wymiana doświadczeń i prezentacja interesujących zagadnień, wyników pierwszych badań oraz dzielenie się matematyczną pasją.

konferencja_omatko.jpg– Spotkanie jest przygotowywane przez studentów dla studentów, dlatego nie ma jednego, sprecyzowanego tematu. Jeśli ktoś interesuje się wąską działką matematyki i chciałby opowiedzieć o swoich badaniach, to u nas ma szansę to zrobić. Przygotowując program chcieliśmy, żeby był jak najbardziej zróżnicowany, bo może to pomóc w zawiązaniu jakiejś kooperacji lub w rozpoczęciu nowego projektu – mówi Katarzyna Myga, koordynatorka projektu.

Piątek, 7 kwietnia, będzie dniem otwartym, w którym udział będą mogły wziąć wszystkie osoby interesujące się matematyką. Konferencja rozpocznie się w auli głównej, w budynku A-1 o godz. 10.00, a wykład inauguracyjny pt. „Metody analityczne matematyki dyskretnej” wygłosi prof. Jacek Cichoń z Politechniki Wrocławskiej.

W sobotę i w niedzielę uczestnicy spotkania przeniosą się do budynku C-13 i wówczas odbędą się wykłady, prezentacje i dyskusje. Swoje referaty przedstawi ponad dwudziestu młodych naukowców.

– Sporo tematów dotyczy m.in. algebry, ale typowo teoretycznej, dużo jest też prac z pogranicza matematyki i informatyki. Trzeba podkreślić, że zainteresowanie udziałem w tegorocznej konferencji było ogromne. Zgłoszeń było więcej niż miejsc i zmuszeni byliśmy kilku osobom podziękować – dodaje koordynatorka.

Harmonogram spotkania można znaleźć na stronie konferencji.

Spotkanie jest wspólną inicjatywą czterech matematycznych kół naukowych działających na Politechnice Wrocławskiej:

• Koła Naukowego Matematyki;
  • Koła Naukowego Statystyki Matematycznej „Gauss”;
  • Koła Naukowego Inżynierii Finansowej;
  • Koła Naukowego Matematyki Przemysłowej.

Sponsorem głównym konferencji jest firma McKinsey&Company, która zajmuje się doradztwem strategicznym.

mic