O społecznych skutkach smogu - debata na PWr

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Rozwiązania prawne dotyczące zanieczyszczenia powietrza oraz jego wpływ na życie mieszkańców, to główne tematy trzeciego spotkania z cyklu „Wrocław w smogu” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Debata rozpocznie się we wtorek, 12 grudnia, o godz. 16

konferencje-smog-zaproszenie_12_12_2017.jpg„Wrocław w smogu” to cykl otwartych spotkań, podczas których eksperci rozmawiają o pomysłach na poprawę jakości powietrza we Wrocławiu. W trakcie pierwszej debaty, która odbyła się 28 listopada, uczestnicy rozmawiali m.in. o przyczynach powstawania smogu i nowoczesnych technologiach wykorzystywanych do jego ograniczenia. Na spotkaniu zorganizowanym 5 grudnia omawiany był m.in. wpływ zanieczyszczeń powietrza na środowisko.

Ostatni panel poświęcony będzie natomiast społecznym skutkom smogu. Debata rozpocznie się 12 grudnia o godz. 16.00 w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej (bud. D-20), ul. Janiszewskiego 8, sala 10D.

W spotkaniu udział wezmą:

• dr inż. Marek Badura z Politechniki Wrocławskiej – zajmuje się badaniami jakości powietrza wewnętrznego, badaniami nad wykorzystaniem czujników gazów i pyłów w pomiarach zanieczyszczeń powietrza oraz przetwarzaniem danych z czujnikowych systemów pomiarowych,

• prof. dr hab. Bogusław Fiedor z Uniwersytetu Ekonomicznego – zajmuje się ekonomią środowiska i zasobów naturalnych, ekonomicznymi instrumentami ochrony środowiska i polityką ekologiczną,

• dr Agata Sobków z Centrum Badań nad Zachowaniami Ekonomicznymi przy Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu – zajmuje się m.in. badaniem procesów podejmowania decyzji oraz ryzyka. W szczególności, interesuje się rolą intuicji, zdolności numerycznych, wyobrażeń, a także emocji w tych procesach. Jest autorką kilku artykułów opublikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych, a także rozdziału w monografii poświęconej percepcji ryzyka związanego a katastrofami naturalnymi. Obecnie realizuje grant badawczy dotyczący percepcji i komunikacji ryzyka związanego ze smogiem,

• dr hab. inż. arch. Alina Drapella-Hermansdorfer, prof. PWr z Politechniki Wrocławskiej – prowadzi badania nad ekodzielnicą jako elementem współczesnej teorii i praktyki urbanistycznej,

• Piotr Szymański, członek Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, doktorant Politechniki Wrocławskiej – społecznie zajmuje się poprawą jakości życia we Wrocławiu jako wiceprezes Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia, jest także wiceprzewodniczącym Rady Osiedla Brochów oraz kuratorem wrocławskiego repozytorium danych miejskich.

Efektem wszystkich spotkań ma być opracowanie rekomendacji działań – technologicznych, prawnych i edukacyjnych, których celem będzie zmniejszenie poziomu smogu w mieście i na terenie całego Dolnego Śląska. Dokumenty zostaną przekazane władzom miasta i dolnośląskim samorządowcom.

Wstęp na wtorkowe spotkanie jest bezpłatny. Debata będzie tłumaczona na język migowy. Dyskusję moderuje dr Anna Borkowska z Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.