Nowa hala PWr „Sportowym obiektem roku”

Data: 17.11.2016 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale, sport

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Hala sportowo-widowiskowa Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Wrocławskiej została nagrodzona tytułem „Sportowy obiekt roku” w konkursie Klubu Sportowa Polska. Naszej uczelni przyznano także tytuł „Inwestora na medal”

Nowy obiekt sportowy PWr stanął przy ulicy Chełmońskiego 12, a uroczyste otwarcie odbyło się 31 sierpnia. Hala ma dwie kondygnacje, na parterze znajduje się pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, wysuwane trybuny dla 94 kibiców i baza socjalno-techniczna. Na piętrze powstały trybuny na ponad 250 miejsc, zaplecze sanitarne dla widzów i dwa pomieszczenia przeznaczone na biuro zawodów lub pokoje dla trenerów.

statuetka_sportowy_obiekt_roku.jpgnagroda_inwestor_na_medal.jpg

Oprócz zajęć dydaktycznych i imprez sportowych w hali mogą być organizowane także imprezy rozrywkowe i szkoleniowe. Budynek jest także przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Oddanie do użytku hali oznacza jednocześnie zakończenie pierwszego etapu rozbudowy zaplecza sportowego naszej uczelni. Wiadomo już, że powstaną jeszcze dwa nowe obiekty i basen. Będą z nich korzystać studenci PWr w ramach zajęć wychowania fizycznego i zawodnicy AKS PWr.

Hala została zbudowana przez firmę Moris-Polska Sp. z o.o., która za swoją dotychczasową działalność została nagrodzą tytułem „Firmy na medal”.

W konkursie „Sportowy obiekt roku” wyróżniono także Centrum Sportów Zimowych w Ptaszkowej, maneż przy Zespole Szkół Techniczno-Weterynaryjnych w Trzcianie, Swarzędzką Halę Sportową, Centrum Sportowe Kosakowo oraz halę sportowo-widowiskową COS OPO w Zakopanem.

PWr inwestorem na medal

Na podstawie nominacji marszałków województw kapituła konkursu przyznała także wyróżnienia szesnastu inwestorom najprężniej działającym i najaktywniejszym w latach 2015-2016, dbającym o prawidłowy przebieg procesu inwestycyjnego.

W gronie laureatów tytułu „Inwestor na medal” znalazła się Politechnika Wrocławska oraz miasta Jasło, Nowy Dwór Mazowiecki, gminy Jedlicze, Nowa Sól, Żórawina, Strzyżewice, Potok Wielki, Pułtusk, Kosakowo, powiaty ostrowski, lidzbarski, rzeszowski, garwoliński, lubelski, a także Kuria Diecezjalna w Siedlcach.

Łącznie wyróżniono blisko 140 jednostek działających na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i krzewienia sportu wśród dzieci, młodzieży i społeczności lokalnych.

Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Pełną listę tegorocznych laureatów można znaleźć na stronie Klubu Sportowa Polska.

mc