Noc Innowacji na Politechnice Wrocławskiej

noc_innowacji_2021.jpg

O roli sztucznej inteligencji w rozwoju nauki, o matematyce, jako orężu w walce z pandemią, o druku 3D, a także... inwestowaniu. W ramach Nocy Innowacji 2021 na PWr czekają wykłady, prezentacje i prelekcje, zarówno online, jak i stacjonarnie. Wstęp na wszystkie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Zapisy trwają do piątku, 8 października, do godz. 13.

Wydarzenie zaplanowano na 9 października, a naukowcy z naszej uczelni przygotowali w sumie dziewięć wydarzeń, z których cztery odbędą się stacjonarnie.

Jarosław Gruszka z Wydziału Matematyki opowie o najistotniejszych aspektach inwestowania („O inwestowaniu w akcje... i nie tylko”), Bartosz Kawa z Wydziału Elektroniki, Mikrosystemów i Fotoniki odkryje tajemnice druku 3D („Precyzyjny druk 3D”), a dr hab. Janusz Szwabiński z Wydziału Matematyki wyjaśni jak można wykorzystać matematykę do walki z pandemią („Jak śledzić pandemię i nie zwariować, czyli o matematycznym modelowaniu epidemii”).

Udział w festiwalowych wydarzeniach jest darmowy, ale na poszczególne pokazy obowiązują zapisy.

Program dostępny jest tutaj.

„Noc Innowacji” jest kulminacyjnym momentem organizowanego od 2019 r. Festiwalu Cyfryzacji. Festiwal jest największą tego typu inicjatywą edukacyjno-technologiczną w Polsce. W trakcie imprezy rozpoczynającej się 1 października imprezy można się m.in. dowiedzieć, jak najlepiej czerpać z możliwości oferowanych przez nowe technologie.