Naukowcy z Politechniki z odznaczeniami państwowymi

Data: 17.10.2017 Kategoria: nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Trzech naukowców naszej uczelni otrzymało Krzyże Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczyste wręczenie odznaczeń odbyło się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie

Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski otrzymał prof. Antoni Szydło z Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, a Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski - prof. Jerzy Świątek z Wydziału Informatyki i Zarządzania oraz prof. Mirosław Kutyłowski z Wydziału Podstawowych Problemów Techniki.

Odznaczenia w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy wręczał minister Andrzej Dera. Otrzymały je łącznie 52 osoby za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i dydaktycznej, za popularyzowanie nauki w Polsce, za wspieranie rozwoju polskiej przedsiębiorczości oraz wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu.