Naukowcy z PWr nagrodzeni medalami SEP

Data: 23.01.2017 Kategoria: aktualności ogólne, nagrody/odznaczenia/medale

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Prof. Cezary Madryas, prof. Tadeusz Więckowski, prof. Andrzej Wiszniewski, prof. Arkadiusz Wójs, prof. Jan Zarzycki i doc. dr Janusz Staszewski otrzymali medal 70-lecia Oddziału Wrocławskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Nagrody wręczono w piątek, 20 stycznia, w budynku NOT

Okolicznościowy medal 70-lecia Oddziału Wrocławskiego SEP im. prof. Kazimierza Idaszewskiego został ustanowiony dla uhonorowania osób, instytucji i organizacji zaangażowanych w działania na rzecz stowarzyszenia, zasłużonych dla oddziału, promujących idee i działalność SEP oraz współpracujących z wrocławskim oddziałem.

W trakcie uroczystości medale wręczono także Rafałowi Dutkiewiczowi, prezydentowi Wrocławia, Cezaremu Przybylskiemu, marszałkowi woj. dolnośląskiego, Pawłowi Wróblewskiemu, prezesowi Dolnośląskiej Izby Lekarskiej i senatorowi Jarosławowi Obremskiemu.

Prof. Kazimierz Idaszewski był założycielem i pierwszym prezesem oddziału wrocławskiego SEP. Twórca wrocławskiej szkoły maszyn elektrycznych i metrologii elektrycznej. Uczony i wychowawca wielu pokoleń elektryków. 15 listopada 1945 r. wygłosił pierwszy wykład akademicki, dając tym samym początek akademickiemu szkolnictwu we Wrocławiu.